LG szykuje na 17. maja G3, a wcześniej możemy ujrzeć G Pro 2

1 minuta czytania
Komentarze
lg mwc

Koreańskie media słyną z tego, że bardzo często zaglądają do planów rodzimych firm i tym samym ujawniają na długo przed premierą oczekiwane urządzenia. Tak się składa, że dwie bardzo popularne dla naszego portalu firmy pochodzą właśnie z tego państwa: Samsung i LG. Tym razem odkryte zostały karty tego drugiego producenta.

Jeżeli wierzyć źródłom to LG planuje na poważnie w tym roku zagrozić jednemu ze swoich głównych rywali jakim jest oczywiście Samsung. Według ujawnionych planów, w ciągu kilku miesięcy ujrzymy dwa modele celujące w najwyższą półkę. Będą to oczywiście flagowy model G3 oraz stawiany nieco niżej w hierarchii G Pro 2. Cechą wspólną tych smartfonów ma być rozdzielczość prezentowana przez wyświetlacz. Zgodnie z idącym trendem, ma ona wynosić 2560×1440 (QHD). W przypadku G3, taki obraz będzie można ujrzeć na 5,5-calowym wyświetlaczu, który został zaprezentowany w zeszłym roku przez korporację Japan Display. Tym samym możemy spodziewać się tzw. cienkich ramek. Kolejne elementy ujawnione ze specyfikacji to autorski układ Odin, o którym nieoficjalnie wiemy już sporo. Na koniec pozostał aparat, który z matrycą 16MPx może również wspierać optyczną stabilizację obrazu (OIS). Przewidywana premiera została określona na konkretny dzień: 17. maj.

Jednak przed flagowym modelem najprawdopodobniej ujrzymy inną słuchawkę LG z górnej półki jakim ma być następca G Pro. W tym wypadku mamy do czynienia z typowym phabletem wyposażonym w 5,9-calowy wyświetlacz. G Pro 2 teoretycznie może pojawić sie już na targach Mobile World Congres, które rozpoczną się już za miesiąc.

źródło: Phone Arena

Motyw