thumb_550_htc-traceJak wszyscy doskonale wiemy, HTC dostarcza fabrycznie mnóstwo udogodnień użytkownikom, tak aby nie musili oni ściągać miliona aplikacji i widżetów firm trzecich, i tym samym zaśmiecać swój system. Przy okazji niedawnej prezentacji HTC Sensation ujawniono nową, niespotkaną do tej pory w Sense UI funkcję, która żywcem kopiuje pomysły znane m.in. z rewolucyjnej klawiatury Swype. 

Rozwiązanie w HTC Sense UI nosi nazwę HTC Trace i jest to nic innego, jak klawiatura od HTC, na której można pisać w ten sam sposób, co w Swype – nie odrywając palca od ekranu – wyznaczając „trasę” po klawiaturze, która sama domyśla się jakie słowo mamy na myśli. HTC Trace zawierać będzie także podobne ustawienia konfiguracyjne, które pozwolą na dostosowanie pisania do dokładności czy szybkości naszych palców.

HTC Sensation trafi na rynek już za nieco ponad miesiąc, funkcja ta prawdopodobnie będzie znajdować się w każdym z urządzeń z Sense UI 3.0 (EVO 3D, Flyer?) i przeczucie mówi nam, że mistrzowie z XDA zdołają tę klawiaturę przeportować także do wcześniejszych smartfonów tajwańskiego producenta. 

źródło: androidcentral.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.