Nowy zegarek Galaxy Gear będzie miał swoją premierę razem z Galaxy S5 – w kwietniu

1 minuta czytania
Komentarze
Lee Young Hee samsung

Samsung jeszcze przed targami Consumer Electronics Show postanowił ujawnić swoje najnowsze plany dotyczące inteligentnych urządzeń „do ubioru”. Wygląda na to, że Koreańczycy szykają nie tylko następcę dla Galaxy Geara, ale również coś zupełnie odmiennego.

Niemniej jednak zacznijmy od początku. Niedawno Samsung zapowiedział nowe urządzenie na 2014. rok i porównał je do Galaxy Geara. Jak nie trudno się domyślić, chodzi o następce inteligentnego zegarka Koreańczyków. Z rozmowy z wiceprezesem firmy, Panią Lee Young Hee (widoczną na zdjęciu powyżej), można bezproblemowo wywnioskować, że następny smartwatch Samsunga będzie znacznie lżejszy, cieńszy, ogólnie bardziej poręczny, a dodatkowo zostanie usprawniony o wiele nowych funkcji (wśród nich kilka skupiających się na zdrowiu). Oprócz Galaxy Geara 2, Koreańczycy szykują również inne inteligentne urządzenie i nie będzie to ani smartfon, ani tablet. Śledząc wszelkie informacje z zeszłego roku, bardzo prawdopodobne wydaje się, że może to być odpowiednik dla Google Glass, na który wskazuje uzyskany patent z października zeszłego roku.

Niemniej jednak, najważniejsza informacja udzielona przez panią wiceprezes Samsunga dotyczy premiery Galaxy Geara 2, która ma się odbyć razem z prezentacją flagowego modelu Galaxy S5, a ten z kolei może zostać wyposażony w skaner siatkówki ludzkiego oka. Samo wydarzenie ma odbyć się tradycyjnie, na przełomie marca i kwietnia.

źródło: Phone Arena

Motyw