Samsung przedstawia Galaxy Camera 2 – druga wersja aparatu z Androidem od Koreańczyków

1 minuta czytania
Komentarze
galaxy camera samsung 2

Jedną z najstarszych funkcji, którą producenci próbują rozwijać w telefonach komórkowych od niepamiętnych czasów jest aparat fotograficzny. Jednak razem  z rozwojem smartfonów, Samsung postanowił w pewien sposób odwrócić tę sytuację i tak oto powstał aparat z Androidem i możliwością zainstalowania karty SIM.

galaxy camera 2 samsung 2

Od pół roku słyszy się o następcy dla Galaxy Camera. Wczoraj Samsung postanowił oficjalnie to uczynić i tak oto możemy poznać Galaxy Camera 2. Specyfikacja najważniejszego elementu w tym urządzeniu nie odbiega znacząco od poprzednika i prezentuje się następująco:

  • apertura 1/2.3”;
  • moduł BSI;
  • matryca 16,3MPx;
  • 21x optyczny zoom;
  • wysuwana lampa ksenonowa;
  • nagrywanie filmów w FullHD.
galaxy camera 2 samsung

Pozostałe dane techniczne sprowadzają się do 4-rdzeniowego procesora taktowanego częstotliwością 1,6 GHz, 2GB RAM oraz 8GB pamięci dla użytkownika z takim zastrzeżeniem, że ten do dyspozycji tak naprawdę ma jedynie 2,3GB. Oczywiście nie zabrakło miejsca na miejsce do zadokowania karty pamięci. Jednak zabrakło innego slotu, na kartę SIM oczywiście. Tym samym nie ma innej możliwości połączenia się z Internetem jak jedynie przez moduł WiFi. Dalej specyfikacja Galaxy Camera 2 ogranicza się do akumulatora o pojemności 2000 mAh i wyświetlacza o przekątnej 4,8-cala prezentującego obraz w rozdzielczości 720p.

galaxy camera 2 samsung3

Nad tym wszystkim oczywiście czuwa Android, który jest w wersji 4.3 Jelly Bean, co może oznaczać możliwość współpracy ze smartwatchem Galaxy Gear i tym samym otrzymam zestaw umożliwiający robienie zdjęć odkładając aparat na bok.

Więcej informacji, w tym te dotyczące ceny i dostępności Galaxy Camera 2, powinniśmy poznać na targach Consumer Electronics Show, które startują już w przyszłym tygodniu.

źródło: GSMArena.com

Motyw