LG wprowadza funkcję Knock(ON) do modeli L-Style II

1 minuta czytania
Komentarze
lg knock l-style ii

Odblokowywanie smartfonów kojarzy się głównie z przyciskiem. Jednak to nie jedyny sposób na to zadanie poznany w historii, np.: Nokia również stosowała przełączniki. Finowie także wprowadzili stosunkowo niedawno – z początku w MeeGo, później w Windows Phone – nowy sposób na uzyskanie dostępu do systemu, który również wykorzystało LG pod nazwą KnockON.

Koreańczycy jednak postanowili zmienić nazwę tej funkcji i skrócili ją o samą końcówkę. Tym samym pozostało Knock, które polega na dwukrotnym dotknięciu zablokowanego wyświetlacza, aby system został wybudzony. Proste, ale jakże interesujące rozwiązanie zostało przedstawione światu razem z modelem G2, który to dostał mnóstwo innych drobnych usprawnień w oprogramowaniu. Dodatkowo również posiadacze tabletu G Pad 8.3 mogą wybudzić swoje urządzenie w nowy sposób. Niemniej jednak, LG postanowiło usprawnić także inne smartfony o funkcję Knock. Stosunkowo niedługo w nowy sposób odblokowywać telefon będą mogli użytkownicy któregokolwiek z modeli z drugiej serii popularnej rodziny urządzeń L-Style.

LG zapowiedziało, że Knock zostanie wprowadzone do mobilnych urządzeń w styczniu przyszłego roku, oczywiście w postaci aktualizacji oprogramowania. Zapewne tradycyjnie już, w praktyce będzie trzeba poczekać jeszcze dłużej toteż użytkowników znanych w Polsce smartfonów muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

źródło: The Droid Guy

Motyw