Historia wyświetlaczy Samsunga na przestrzeni lat

1 minuta czytania
Komentarze
samsung wyswietlacze historia

Producenci telefonów komórkowych od wielu lat konkurują między sobą na wielu polach bitewnych dzieląc mobilne urządzenia na poszczególne części. Tak oto na przestrzeni wielu dekad trwały walki na najlepszy aparat, najlepszą obudowę, ale Samsung przypomina o elemencie, który towarzyszy nam niemalże od samego początku istnienia telefonów komórkowych.

Omawianą częścią jest wyświetlacz, którego rolą na początku było jedynie prezentowanie numeru naszego rozmówcy. Dzisiaj jest to jedno z najmniej ważnych zadań ekranu, a dzięki Samsungowi możemy sobie przypomnieć jak to wszystko się rozwijało w przypadku właśnie koreańskiemu gigantowi.

samsung historai wyswietlaczy

Powyższa infografika dotyczy rodzimego rynku Samsunga, ale oczywiście większość modeli jest znana również nam, Europejczykom – niektóre pod minimalnie odmienioną specyfikacją i nazwą. Koreańczycy śmiało mogą się chwalić wyświetlaczami. To w końcu z tą firmą najbardziej kojarzy się technologia AMOLED w postaci SAMOLED, które swoimi kolorami (i PenTile na samym początku) podbiły serca klientów.

Jak jednak mogą wyglądać wyświetlacze w przyszłości? Co się rozwinie? Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Samsunga, na pierwszy ogień idą wyższe rozdzielczości (2013r – 2K, 2014r – 4K). Równocześnie pojawia się możliwość ich dowolnego wygięcia. Na koniec pozostaje powrót do technologii wyświetlania obrazu w trójwymiarze. Jakie są Wasze pomysły na przyszłość tego jakże ważnego elementu w smartfonach?

źródło: Phone Arena

Motyw