Huawei Ascend Mate 2 otrzymuje chińską certyfikację FCC

1 minuta czytania
Komentarze
huawei ascend mate 2

Jaka jest górna granica wielkości wyświetlacza telefonu komórkowego? Okazuje się, że jej nie ma. Poznaliśmy już kilka 6-calowych gigantów, które swobodnie możemy przyłożyć do ucha i wykonywać połączenia telefoniczne. Pierwszym tego typu odmieńcem był chiński model Ascend Mate produkcji Huawei.

Mate nosił również miano największego smartfonu, ale obecnie ten tytuł należy do Xperii Z Ultra. Do Sieci jednak wyciekły informacje, które zwiastują następce chińskiego monstrum. Tak oto Mate 2 trafił do chińskiego odpowiednika Federalnej Komisji Łączności, dzięki której poznaliśmy niektóre elementy ze specyfikacji słuchawki Huawei. Sony może spać spokojnie, gdyż omawiany smartfon najprawdopodobniej będzie posiadał ten sam wyświetlacz, co poprzednik toteż Z Ultra wciąż będzie telefonem z największym ekranem.

huawei ascend mate 2 2

Jednak konsumenci mogą czuć się zawiedzeni, gdyż drugi raz ujrzą 6,1-calowy panel, który wyświetla obraz w rozdzielczości 720p. To mała wartość jak na dzisiejsze czasy, gdzie można było spodziewać się 1080p, a niedługo nawet QHD.

huawei ascend mate 2 3

Kolejnym elementem specyfikacji są aparaty: główny 13MPx, przód 5MPX. Mate 2 będzie również wyposażony w slot na karty pamięci. Układ, który pojawi się wewnątrz obudowy to 4-rdzeniowa jednostka z 2GB RAM produkcji Huawei – Kirin 910.

Niedługo ogromny Mate 2 powinien trafić do chińskich operatorów, a tradycyjnie już termin globalnej premiery jest nieznany – trzeba czekać.

Źródło: Phone Arena

Motyw