KitKat może trafić na starsze i słabsze modele Samsunga

1 minuta czytania
Komentarze
samsung kitkat

Android 4.4 KitKat posiada jedną ogromną zaletę, której brakowało poprzednim wersjom tego systemu. Google postanowiło nową edycję swojego oprogramowania w większym stopniu przystosować pod urządzenia z mniej wydajnymi specyfikacjami, które mogą ograniczać się do m.in.: 512MB RAM.

Taka informacja zbudziła nadzieję wielu użytkowników starszych i słabszych słuchawek z Androidem. Niestety, ale to producenci tych urządzeń decydują o wydaniu aktualizacji toteż analizując poprzednie lata, szanse na otrzymanie KitKata nie są zbyt wielkie. Jak się jednak okazuje, Samsung ma bardzo ambitne plany, co do wydania Android 4.4 na mniej wydajne smartfony. Spis urządzeń, których może czekać druga młodość wygląda bardzo interesująco:

samsung kitkat lista

Takie modele jak Ace 3 i S4 Mini nie powinny dziwić, ale pozytywnym zaskoczeniem jest chociażby Ace 2, który również widnieje na powyższej liście. Smartfon z pierwszej połowy 2012. roku otrzyma aktualizację po blisko dwóch latach zdobywania rynku.

Jeżeli całość dojdzie do skutku i rzeczywiście wszystkie modele z powyższego spisu otrzymają aktualizację do KitKata to Samsung z pewnością będzie lepiej postrzegany przez konsumentów. Niestety, ale zabrakło informacji kiedy poszczególne smartfony uzyskają Androida 4.4 – zapewne będzie to przyszły rok i – sądząc po wcześniejszych informacjach – prawdopodobnie drugi kwartał.

Źródło: Phone Arena

Motyw