LG uważa, że za 5 lat 40% sprzedawanych przez nich smartfonów będzie miało zakrzywione wyświetlacze

1 minuta czytania
Komentarze
lg g flex wyswietlacz

LG G Flex został przyjęty przez świat bardzo dobrze. Duża w tym zasługa znacznie lepszego rozwiązania w stosunku do bezpośredniego konkurenta jakim jest Samsung Galaxy Round, ale to nie zmienia faktu, że oba modele mają także swoje grono przeciwników uważających takie urządzenia za bezsensowne.

Jednak producent G Flexa wiąże duże nadzieje w związku z rozpoczęciem produkcji elastycznych wyświetlaczy, a razem z nimi „wygiętych” smartfonów. Dzisiaj dostępny na świecie jest tylko i wyłącznie wspomniana na początku akapitu słuchawka, ale patrząc w przyszłość, LG uważa, że to właśnie tego typu urządzenia będą stanowić sporą część sprzedanych ogólnie smartfonów przez koreańską firmę. Ilość sprzedawanych zakrzywionych urządzeń ma zacząć gwałtownie rosnąć. W 2015. roku ta wartość ma osiągnąć wynik 12% ogólnej sprzedaży, a już trzy lata później ta sama statystyka ma wzrosnąć do 40%. Śmiałe plany Koreańczyków muszą wiązać się z większą ilością modeli charakteryzujących się nieszablonową – dzisiaj – obudową. Nie będą to tylko topowe smartfony, ale również bardziej przystępne cenowo słuchawki, które rozsławią tę technologię na większą skalę.

Być może przez te pięć lat uda się producentom stworzyć w pełni elastyczne urządzenie, które będzie można – w granicach rozsądku – dowolnie układać. Ta wizja jest mocno optymistyczna, więc najprawdopodobniej przyjdzie nam poznawać słuchawki wzorowane na protoplaście jakim jest G Flex.

Źródło: SlashGear

Motyw