Nowe wyświetlacze dla smartfonów z rozdzielczością QHD od Japan Display

Newsy

japan display 2k smartfon

Niedawno korporacja Japan Display zaprezentowała wyświetlacz, który pozwoli tabletom przedstawiać obraz w ogromnej rozdzielczości Ultra HD (4K). Jak się dzisiaj okazało, to nie koniec nowości z Japonii i tym razem przyszła pora na ewolucję w mniejszych urządzeniach – smartfonach.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Vivo Xplay3S został pierwszym oficjalnie zapowiedzianym smartfonem, który ma posiadać 5,5-calowy ekran z natężeniem pikseli na poziomie 534 punktów na cal. Oznacza to tylko i wyłącznie rozdzielczość 2K, czyli dokładniej mówiąc QHD (Quad HD). W cyfrach prezentuje się ona nad wyraz dobrze: 2560 x 1440. W jeszcze inny sposób można ją przedstawić jako 1440p. Jednak chińska marka jeszcze nie pokazała oficjalnie swojego wyrobu w przeciwieństwie do Japan Display, o którym była mowa na początku newsa.

Organizacja stworzona na mocy trzech japońskich firm Hitachi, Sony i Toshiba zaprezentowała dzisiaj dwa wyświetlacze przeznaczone do smartfonów (dokładniej mówiąc phablety), które również mogą pochwalić się przedstawianiem światu obrazu w rozdzielczości 2K. Dwa dostępne warianty różnią się od siebie tylko i wyłącznie rozmiarem. Mniejszy, 5,5-calowy, charakteryzuje się ogromnym zagęszczeniem pikseli rzędu 543ppi. Z kolei większy posiada panel w rozmiarze 6,2-cali z 473 punktami na każdy cal.

Nowe ekrany korzystają z zaawansowanych technologii umożliwiających oszczędzanie energii, a także ich cechą charakterystyczną są ogromne kąty widzenia. Niestety, ale nie zapowiada się, abyśmy ujrzeli gotowy produkt wykorzystujący nowe wyświetlacze jeszcze w tym roku.

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x