Japan Display prezentuje 12,1-calowy panel wyświetlający obraz w 4K HD

Łukasz Pająk Newsy 2013-10-23

japan display 4k hd 12

Pogoń za jak najwyższą rozdzielczością rozwija się na dobre, co widać najlepiej po tym, że rok temu wyświetlacze FullHD były czymś przełomowym, a dzisiaj praktycznie wszystkie topowe smartfony przedstawiają obraz w takiej specyfice. Teraz przyszedł czas na ewolucję wśród tabletów.

Znamy wiele przypadków, w których to smartfony posiadają znacznie większą rozdzielczość wyświetlanego obrazu niż tablety. To ma jednak się zmienić za sprawą zaprezentowanego niedawno 12,1-calowego panelu, którego natężenie pikseli wynosi 365 punktów na cal. Taki wynik przy takiej przekątnej jest możliwy poprzez zastosowanie rozdzielczości 4K HD (3840×2160). Jest to rekordowy rezultat szczególnie, że tego typu nowatorskie rozwiązania trafiają pierw do telewizorów, a z tymi dopiero od niedawna możemy się spotkać w sklepach.

Japan Display to organizacja stworzona przy współpracy trzech firmy (Sony, Hitatchi, Toshiba), której głównym celem jest tworzenie właśnie najnowszych wyświetlaczy z przeznaczeniem dla mobilnych urządzeń.

Szczegółowe parametry nowego panelu prezentują się następująco:

4k japan display

Pierwsze tego typu tablety powinniśmy ujrzeć już w przyszłym roku. Jednak 12,1-calowy wyświetlacz to stosunkowo spory rozmiar toteż może znaleźć się niewielu chętnych na takie urządzenie. Pamiętajmy jednak, że smartfony zbytnio w tyle nie są, gdyż Vivo już niedługo powinno zaprezentować phablet wyposażony w wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 2K.

źródło: Phone Arena • Watażka

  Najlepsze jest to że, w smartphonach czy tabletach, już praktycznie standardem jest to full HD, a w notebookach jeszcze jest to posrane 1366×768 na tych plus, minus 15″ oraz także 1600×1200 czy jakoś tak, jak się nie zgadzają liczby to sry, bo z pamięci piszę, po prostu drażnią mnie te rozdziałki, bo przez niektóre gry nie są wspierane i ucina boki. Co do tematu to mamy tu ekran 12,1″ 4K HD, da się? Da się. So… whats the problem?

  • ziele

   Bo problemem jest Windows i jego sztywne powiązanie z rozdzielczością. Ja mam FHD na 13″ i wszystko jest małe ale mi to pasuje. Większości jednak to nie pasuje bo wzrok już nie ten, itp… Dopiero Win8 w tej kwestii coś zmienił ale i tak tylko w aplikacjach pod modern ui. Stare desktopowe aplikacje dalej będą małe. Można próbować co prawda sztucznie zmienić trochę dpi i modlić się aby wygląd aplikacji się nie rozjechał.

   • Soren

    Apple z OS X i retiną jest tutaj wzorem do naśladowania.x