Japan Display prezentuje 12,1-calowy panel wyświetlający obraz w 4K HD

Newsy

japan display 4k hd 12

Pogoń za jak najwyższą rozdzielczością rozwija się na dobre, co widać najlepiej po tym, że rok temu wyświetlacze FullHD były czymś przełomowym, a dzisiaj praktycznie wszystkie topowe smartfony przedstawiają obraz w takiej specyfice. Teraz przyszedł czas na ewolucję wśród tabletów.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Znamy wiele przypadków, w których to smartfony posiadają znacznie większą rozdzielczość wyświetlanego obrazu niż tablety. To ma jednak się zmienić za sprawą zaprezentowanego niedawno 12,1-calowego panelu, którego natężenie pikseli wynosi 365 punktów na cal. Taki wynik przy takiej przekątnej jest możliwy poprzez zastosowanie rozdzielczości 4K HD (3840×2160). Jest to rekordowy rezultat szczególnie, że tego typu nowatorskie rozwiązania trafiają pierw do telewizorów, a z tymi dopiero od niedawna możemy się spotkać w sklepach.

Japan Display to organizacja stworzona przy współpracy trzech firmy (Sony, Hitatchi, Toshiba), której głównym celem jest tworzenie właśnie najnowszych wyświetlaczy z przeznaczeniem dla mobilnych urządzeń.

Szczegółowe parametry nowego panelu prezentują się następująco:

4k japan display

Pierwsze tego typu tablety powinniśmy ujrzeć już w przyszłym roku. Jednak 12,1-calowy wyświetlacz to stosunkowo spory rozmiar toteż może znaleźć się niewielu chętnych na takie urządzenie. Pamiętajmy jednak, że smartfony zbytnio w tyle nie są, gdyż Vivo już niedługo powinno zaprezentować phablet wyposażony w wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 2K.

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x