[YouTube] Aparat z Androidem? Czy to dobry pomysł?

Dawid Chorąży Newsy 2018-11-08
 • MrSib7

  Jest to bardzo dobry pomysł i myślę że firmy powinny kontynuować pierwotne założenie Androida.
  Mam nadzieję że pojawi się więcej urządzeń tego typu, zwłaszcza od firm zajmujących się w głównej mierze fotografią.

  • variete

   A niby po co? Jeszcze tego brakuje, żeby podczas zlecenia aparat się zawiesił… 🙂 Dla chcących wysyłać foty prosto do redakcji, od dawna są już dostępne dedykowane rozwiązania. Do czego więcej Android? Do tego, żeby sprawiał problemy, czy żeby sobie w gierkę pograć albo notatki stukać? To kompletna bzdura.
   W oprogramowanie aparatu zagląda się na początku raz czy dwa, żeby ustawić odpowiednio konfigurację sprzętu, a później raz na pół roku, żeby przestawić godzinę.

   • MrSib7

    Idąc twoim tokiem myślenia, dalej używalibyśmy silników na parę no bo po co nam inny skoro ten jest dostępny od dawna.
    Radzę zapisać się na jakieś zajęcia z rozwoju wyobraźni, bo widzisz wszystko w bardzo czarnych barwach.
    Używam androida od wielu lat i zawieszenia systemu mogę policzyć na palcach obu dłoni, głównie w okresie w którym bawiłem się w custom ROMy.
    Odejmując twoje problemy ze stabilnością możemy już wymienić 2 zalety takiego urządzenia, marne bo marne ale widać że tylko na takie było cię stać. Zaletą może być jednak ciągła łączność z siecią, czyli wysyłanie materiału na serwer po zakończeniu, po odczepieniu obiektywu możesz z tego zadzwonić. Mało wymagający człowiek może nawet obrobić te fotki na miejscu, wysłać mailem, insta, FB i inne. Takim urządzeniem można sterować za pomocą smartwatcha np. i wszystko w jednym środowisku. Idąc w dobrym kierunku, osoba chcąca zrobić zdjęcia może zabrać ze sobą takie urządzenie, zegarek i ewentualnie pokrowiec na obiektywy, to tyle.
    Dawno już skończyły się czasy w których jak coś jest do wszystkiego to do niczego. W niedalekiej przyszłości, takie urządzenie może też być twoim komputerem, podłączasz pod monitor i masz system.
    Lepsze jest wrogiem dobrego.

    Pozdrawiam 😉

 • chomik20

  Jak to będzie miało jakaś sensowna matryce i cenę to to jest strzał w dziesiątkę! Zważywszy na fakt, że teraz wszystko się robi telefonem nawet zamówienie wydruku. Robisz zdjęcie obrabiasz w lightroom albo snapseed i na Instagram, FB albo do wydruku szybko i sprawnie.

 • Rafael Budnik

  Android… zanim trafił do komórek był systemem do cyfrowych aparatów fotograficznych 😉x