lg

LG coraz bardziej liczy się w świecie Androida. Duży udział w tym Koreańczycy mogą zawdzięczać produkcji Nexusa 4 i innych bardzo dobrych modeli po serii nudnych oraz nieciekawych słuchawek w przeszłości.

Teraz przyszła pora na kolejne świetnie zapowiadające się urządzenie, które będzie należało do grupy phabletów. Skoro to ta kategoria smartfonów to spodziewalibyśmy się dużego, ponad 5-calowego wyświetlacza. LG jednak poszło na całość i prawdopodobnie ujrzymy 6.4-calowy ekran. Samsung w swojej ofercie ma już podobne urządzenie z minimalnie mniejszym wyświetlaczem, Galaxy Mega 6.3 i to w tej słuchawce upatrywalibyśmy konkurencje, ale producent Nexusa 4 i w kwestii specyfikacji nie oszczędzał, co oznacza, że – w przeciwieństwie do produktu drugiej koreańskiej korporacji – będziemy mogli korzystać z topowego urządzenia. Według plotek, wewnątrz obudowy odnajdziemy takie podzespoły jak: Snapdragon 800, 3GB pamięci RAM, czy też 8MPx moduł aparatu.

Na osobny akapit zasłużył sam wyświetlacz. Galaxy Mega 6.3 prezentuje obraz w stosunkowo niskiej rozdzielczości 720p, ale skoro produkt LG ma być high-endem to spodziewamy się większej ilości pikseli. Najprawdopodobniej tak będzie, ale nie ma to być rozdzielczość FullHD, a WQXGA, co oznacza 2560×1440. W takim wypadku natężenie pikseli na jeden cal wynosić będzie 418ppi. W przypadku tak dużych wyświetlaczy to bardzo dobry wynik. Dobre wrażenie tego ekranu może zepsuć tylko technologia w jakiej zostanie wykonany.

Topowy phablet LG zasłużył również na Androida 4.4 KitKat. Niestety, ale nie poznaliśmy przybliżonego terminu premiery tego urządzenie, które być może pojawi się pod nazwą G Pad 6.3.

źródło: Androidbeat.com