apple ios 12

Apple chwali się fragmentacją iOS 12. Ma czym

1 minuta czytania
Komentarze

Ponad tydzień temu analitycy firm trzecich ogłosili, że iOS 12 napędza już 47.54% kompatybilnych urządzeń. Nie trzeba było długo czekać na oficjalne dane od Apple, bo gigant z Cupertino już dziś pochwalił się fragmentacją iOS 12.

iOS 12 zainstalowany na ponad połowie kompatybilnych urządzeń

Krótko po tym jak analitycy z firm trzecich ogłosili wyniki iOS 12, Apple zabrało głos. Firma podała, że iOS 12 napędza już oficjalnie 50% kompatybilnych iUrządzeń (53% z nich to urządzenia wprowadzone na rynek w okresie ostatnich czterech lat). Drugie miejsce bezapelacyjnie zajmuje iOS 11 z wynikiem 39% na kompatybilnych urządzeniach (40% z nich to sprzęt wydany w przeciągu ostatnich 4 lat).

ios 12 fragmentacja

Zobacz także: Google Pixel 3 i Pixel 3 XL oficjalnie – tak prezentują się tegoroczne flagowce od giganta z Mountain View

Jeszcze wcześniejsze wydania iOS odpowiadają za kolejno 11% i 7% instalacji na kompatybilnych sprzętach. Trzeba przyznać, że najnowszy system Apple rozprzestrzenia się bardzo szybko – dostępność aktualizacji to coś, czego zawsze będę zazdrościł użytkownikom iPhone’ów. Apple może w tym roku świętować – iOS 12 przyjął się tak dobrze, że nawet przebił „popularność” iOS 11 o tym samym czasie (w zeszłym roku).

Źródło: gsmarena

Motyw