Raport IDC na rok 2017. Jak będzie wyglądał mobilny rynek?

Newsy

idc logo

Ludzie uwielbiają cyferki i przeróżne statystyki. Dlatego też istnieje powiedzenie, że cokolwiek byś nie zawarł w liczbach, wszyscy i tak uwierzą. Toteż spójrzmy na raport IDC, a raczej prognozę rynku mobilnego w 2017 roku.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

idc-raport

Na dzień dzisiejszy system Google pochłania bezwzględnie największą część rynku. Ma to oczywiście związek z tym, że Android jest wykorzystywany praktycznie przez wszystkich możliwych producentów kiedy taki iOS skupia się jedynie na kilku urządzeniach. Tym samym zaskakujący jest spadek zainteresowania systemem z Robocikiem jako logo w ciągu 4 lat. Największy wzrost z tej okazji notuje Windows Phone, bo o aż 6,3 punktu procentowego. Również system Apple notuje zwiększenie wyniku o jeden punkcik. Niemniej jednak Android nie jest jedynym system, który w 2017 roku będzie radził sobie gorzej niż teraz. W opłakanej sytuacji znajduje się Blackberry, które – podobnie jak Nokia – najprawdopodobniej rozgląda się za nabywcą. Mówi się, że to będzie kolejna marka – po Fińskiej – którą interesuje się Microsoft, ale również Huawei.

idc-raport-wykres

Według IDC, Androidem nadal będzie głównie władał Samsung, ale za plecami będą czyhać Sony i LG. Marny los może czekać markę HTC, gdyż zarówno w świecie z mobilnymi kafelkami jak i z robocikiem nie są prognozowane wysokie wyniki sprzedaży dla Tajwańczyków.

Czteroletnie prognozy jednak nie przewidują wielu kwestii, które mogą się wydarzyć przez ten czas toteż nie warto patrzeć na nie zbyt wiarygodnie.

 

źródło: idc.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x