ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola Cliq 2 na styczniowym CES?

Autor: Filip Brodecki Kategoria: Newsy

Lista znanych nam urządzeń z Androidem, które mają zadebiutować na styczniowych targach CES, znów się wydłużyła. Tym razem chodzi o Motorolę Cliq 2, następcę low-endowego modelu Cliq (a.k.a. Dext). Największą zauważalną zmianą będzie dizajn telefonu. Trzy fizyczne przyciski pod ekranem zostaną zastąpione czterema dotykowymi, wygląd klawiatury zmieni się na ciekawszy, a duży D-pad z poprzedniego modelu podmieniony będzie na 4, podobne do komputerowych, strzałki wkomponowane tym razem z prawej strony klawiatury. Dodatkowo zobaczymy nowy tylny panel oraz inne drobne poprawki kosmetyczne.Ze specyfikacji technicznych wiemy jedynie, że nowy smartfon Motoroli wyposażony zostanie w aparat 5.0 megapikseli z flashem LED, Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi b/g/n oraz oczywiście rozsuwaną pełną klawiaturę QWERTY.

Na razie nic nie wiadomo o wersji systemu na jakiej będzie pracował Cliq 2. Android 2.2, może 2.3? Na pewno klawiatura, z wyglądu przypominająca plaster miodu, jest bardzo myląca jako, że może nawiązywać do wersji 3.0 Honeycomb. Są to oczywiście narazie domysły, które potwierdzą się lub nie, podczas najbliższych targów CES w Las Vegas. Ponadto, prezentowane wyżej zdjęcia sugerują, że telefon dostępny będzie z nakładką Motoblur. 

Nie ma informacji na temat listy krajów, w których dostępna będzie nowa Motorola, choć brak sukcesu poprzedniego modelu może się przełożyć na brak europejskiej wersji tego telefonu.

Sprawdź najnowsze wpisy