Pomóż odblokować Motorolę Milestone

2 minuty czytania
Komentarze

Zapewne większość z Was słyszała o polityce Motoroli dotyczącej późnej aktualizacji Milestone do Androida w wersji Froyo. Niestety zablokowany bootloader uniemożliwia użytkownikom wgranie nieoficjalnych modyfikacji, tym samym zmuszając ich do oczekiwania na aktualizację od producenta. Co to oznacza? Podczas gdy większość telefonów posiada już odpowiednie wersje Androida(Froyo, Gingerbread) stworzone przez użytkowników, właściciele Motoroli wciąż muszą czekać na aktualizację oficjalną. Wspomnę jeszcze, że gdy producent przestanie ten telefon wspierać, jego właściciele nie będą mieć żadnej możliwości zaktualizowania systemu do najnowszej wersji.

Użytkownik pontomedon z forum xda-developers kilka dni temu zakończył pracę nad projektem BOINC – MilestoneRSA, korzystającym z algorytmu bruteforce. Projekt ten ma na celu znalezienie klucza RSA 1024, który umożliwi nam podpisywanie własnych modyfikacji. Pomóc mogą wszyscy użytkownicy systemów Linux i Windows zarówno w wersji 32 jak i 64bitowej. W planach są wersje np. na komputery MAC czy PlayStation 3.

W jaki sposób dołączyć?

  1. Zarejestruj się na stronie projektu:
    http://poseidon.shacknet.nu:8080/Mil…count_form.php
  2. Przyłącz się do forumowej grupy http://poseidon.shacknet.nu:8080/Mil…y.php?teamid=1
  3. Pobierz i zainstaluj program BOINC: http://boinc.berkeley.edu/download.php
  4. W okienku „Przyłącz się” które wyskoczy po instalacji i ponownym uruchomieniu komputera wybierz „Przyłącz się do projektu”
  5. W polu „Adres projektu” wklej adres http://poseidon.shacknet.nu:8080/MilestoneRSA/
  6. Wybierz opcję „Tak, istniejący uczestnik” i wpisz swoje dane które podałeś przy rejestracji

Teraz Twój komputer pobierze odpowiednie paczki danych(~1KB) i rozpocznie obliczenia. Cały proces jest w pełni automatyczny, nie musisz wykonywać żadnych czynności – wystarczy mieć włączony program BOINC. Zachęcam wszystkich użytkowników portalu do dołączenia się do akcji, to nic nie kosztuje.

Wspólnie możemy pomóc naszym kolegom, użytkownikom Motoroli Milestone.
Wspólnie możemy pokazać, że stanowimy potężną siłę gotową walczyć z niesłusznymi decyzjami producentów.
Wspólnie możemy złamać klucz!

Dziękuję w imieniu posiadaczy Milestone.

Oficjalny temat na forum XDA: BOINC Project for bruteforcing Milestone’s RSA Keys (This time for real!) – xda-developers
Oficjalna strona projektu: http://poseidon.shacknet.nu:8080/MilestoneRSA/
Temat na naszym forum: Projekt boinca zlamania kluczy

Motyw