Ulepszony Asus Padfone Infinity zadebiutuje już we wrześniu

2 minuty czytania
Komentarze
asus-padfone-2-1350320045-580x470

W dzisiejszych czasach możemy rozróżnić wiele kategorii urządzeń mobilnych zaczynając od najtańszych featurephoneów, przechodząc przez smartfony i phablety, a kończąc na tabletach. Asus poszedł jednak o krok dalej i dał możliwość połączenia dwóch elementów w jeden tworząc hybrydę o nazwie Padfone.

Smartfon z mocnymi podzespołami, który możemy zadokować w tablecie – to właśnie tym jest w praktyce dziecko Asusa. Wyciek pochodzący z portalu ePrice, który rzadko się myli, wskazuje na to, że niedługo Padfone może zostać zaprezentowany w ulepszonej wersji oznaczonej jako A86. Wypada pisać i mówić, że jest to ulepszona wersja, a nie następca, gdyż zmiany są niemalże symboliczne i samo oznaczenie ten tok myślenia potwierdza.

Czym nowsze urządzenie charakteryzuje się w stosunku do obecnie znanego nam modelu A80? Przede wszystkim zmianą układu ze Snapdragona 600 (1,7GHz) na zestaw od tego samego producenta, ale z wyższej półki oznaczony numerem 800 (2,2GHz). W kwestii wyglądu można spostrzec jedynie zmianę koloru na biały:

asus padfone a80 a86 1
asus padfone a80 a86 2
asus padfone a80 a86 3
asus padfone a80 a86 4

Jako że budowa słuchawki Asusa nie zmieniła się względem starszej wersji toteż zapewne stacja dokująca w tablecie również pozostanie bez zmian i ten element może różnić się tylko i wyłącznie kolorem.

Czyżby Asus uznał Padfone’a Infinity za ideał i jedynie usprawnia jego możliwości obliczeniowe? Zapewne przekonamy się o tym na premierze, która spodziewana jest we wrześniu – najprawdopodobniej na targach IFA w Berlinie. Sprzedaż może wystartować jeszcze tego samego miesiąca. Zaskakująca wydaje się cena podana w przecieku wynosząca ~10 000 juanów. W przeliczeniu otrzymujemy blisko 5300zł. To jednak sporo, ale i obecnie produkowany zestaw możemy znaleźć w sklepach za ponad 4500zł, więc musimy się liczyć z dość dużym wydatkiem, jeżeli chodzi o Padfone’a.

źródło: GSMArena.com

Motyw