Od kiedy świat dowiedział się o systemie operacyjnym Google’a mającym zrewolucjonizować korzystanie z komputera osobistego minął już ponad rok. W sieci pojawiło się wiele przecieków, spekulacji, a także wersje alfa Chrome OS, które można było testować na wirtualnej maszynie. Jednak data premiery była ciągle opóźniana, co wprowadzało zniecierpliwienie wśród wszystkich wyczekujących rewolucji. Ale wreszcie mamy obiecujące wieści.

Wczoraj Google rozpoczął rozsyłać zaproszenia na konferencję mającą się odbyć w najbliższy wtorek, 7. grudnia, na której mają zostać poruszone ciekawe nowinki na temat Chrome. Krążą spekulację o udostępnieniu przez giganta wersji testowej systemu operacyjnego, jednak zdecydowanie bardziej przekonująca wydaje się być prezentacja sklepu zawierającego dodatki i aplikacje do przeglądarki. Mowa tutaj o Google Chrome Web Store, który na pewno wielu użytkownikom skojarzy się od razu z androidowym Marketem.

Nie wiadomo jeszcze, czy we wtorek ów sklep zostanie uruchomiony, czy nie. Jednak jest to wyraźny znak, że zbliża się premiera długo wyczekiwanego OS-u, który jak już wiemy opiera się wyłącznie na przeglądarce internetowej, a aplikacje i dodatki do niej rozszerzą funkcjonalność systemu.

Dodano 4.12.2010 12:20:
Udało nam się dotrzeć do zrzutu ekranu prezentującego sklep dla Chrome. Grafika pochodzi ze strony kodowej Google, więc można ją uznać za dość oficjalną 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Halasz