Samsung wciąż największym producentem na rynku, LG i Lenovo umacniają się

1 minuta czytania
Komentarze
samsung-king-620x330

Najnowszy raport IDC dotyczący udziału poszczególnych producentów na rynku smartfonów wskazuje, że firma Samsung w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie tylko zdołała utrzymać się na pozycji lidera, lecz także udało jej się zwiększyć ogólną ilość sprzedanych urządzeń o aż 43,9%. Drugie miejsce w rankingu zajęło Apple, które w stosunku do ubiegłego roku sprzedało 20% więcej iPhone’ów.

idc-shipments-q2-2013

Ciekawie układa się natomiast sytuacja w dalszej części tabeli – nie znajdziemy już w niej firm, których obecności spodziewalibyśmy się tam tradycyjnie. Do pierwszej piątki nie załapało się HTC, czy też BlackBerry, nie znajdziemy tu też Nokii. Zamiast tego na trzecie miejsce z ponad pięcioprocentowym udziałem wskoczyło LG, a za nim uplasowały się chińskie firmy Lenovo (wzrost aż o 130%), a także ZTE, których obecność na rynku smartfonów w zachodnim świecie wciąż nie jest znacząca i jak widać nie jest też dla nich szczególnie potrzebna, by pokonać w ogólnym zestawieniu starych graczy pokroju Nokii.

Producenci nie ujęci w pierwszych pięciu pozycjach wciąż stanowią jednak dość sporą grupę na rynku, posiadając łącznie ponad 42% udziału. Mimo wszystko widać, że sytuacja w branży smartfonów potrafi się mocno zmienić w ciągu dwunastu miesięcy, a pozycja żadnej z firm na rynku nie jest nienaruszalna, jednak pozostaje wątpliwym, czy w najbliższym czasie komukolwiek uda się zagrozić gigantowi Samsungowi.

Motyw