Android 4.2.2 dla Note 2 anulowany, czekamy na wersję 4.3?

2 minuty czytania
Komentarze
note_2323527b

O aktualizacji do Androida 4.2.2 dla Samsunga Galaxy S3 i Note 2 mówi się już od dłuższego czasu. Dla pierwszego z urządzeń pojawiły się już nieoficjalne przecieki tej wersji systemu. Dla właścicieli tego drugiego sprzętu mamy niestety złą wiadomość. Od kilku dni można było natrafić na plotki odnośnie anulowania aktualizacji do 4.2.2 i przygotowania do wprowadzenia dopiero wersji 4.3 dla obu urządzeń. Niedawno jeden z australijskich operatorów potwierdził na swojej stronie te doniesienia – póki co jednak tylko w przypadku Note 2.

Oczywiście „zła wiadomość” jest też jednocześnie dobrą (co czasem się zdarza). Jeśli Samsung faktycznie zdecyduje się na taki krok, a więc przeskoczenie aktualizacji do 4.2.2, wtedy możemy się spodziewać szybszego wejścia wersji 4.3 do Samsunga Galaxy Note 2 (i być może Galaxy S3, bo w większości takich informacji te dwa urządzenia występują razem).

note 2 anulowane
Samsung zdecydował o pominięciu aktualizacji do 4.2.2 na rzecz kolejnej wersji systemu Android. Nie udostępniono póki co żadnego planu wydania kolejnej aktualizacji.

Czy faktycznie tak będzie? Patrząc na to, że prawdopodobnie w następnym tygodniu będziemy świadkami zapowiedzi i premiery Androida 4.3, to taki ruch ze strony Koreańczyków wydaje się całkiem logiczny – po co wypuszczać wersję „starą” do wciąż topowych urządzeń, skoro trochę pracy i możemy od razu dać Androida 4.3. Kolejnym pytaniem jest jednak to, czy faktycznie będą w stanie zrobić to szybko czy też właściciele „es trójek” i Note 2 jeszcze długo nie będą mogli się cieszyć najnowszą wersją systemu Android (oficjalnie, nie dzięki custom ROMom).

Według Adama Millsa z serwisu gottabemobile.com, najnowszy Android trafi w pierwszej kolejności na wszystkie Nexusy, a następnie właśnie na urządzenia Samsunga – w tym wymienionego wcześniej Galaxy Note 2 i Galaxy S3.

źródło: gottabemobile.com