[YouTube] A ja będę inny i powiem, że notch jest fajny.

Tymoteusz Pers Newsy 2018-06-29

Temat jeszcze długo będzie aktualny bo nic nie zapowiada tego, żeby producenci mieli porzucić to rozwiązanie. Notch, czyli wcięcie w ekranie. Przez jednych znienawidzone, przez drugich uwielbiane.

Osobiście sam byłem nastawiony sceptycznie, ale to raczej ze względu na ogół, który tak negatywnie wszystkich do tego nastawia. Ale w zasadzie… dlaczego? Kiedy wcięcie jest potrzebne, świetnie współgra z resztą interfejsu, kiedy nie jest wymagany, znika bądź pojawia się czarny pasek i robi nam się klasyczny, prostokątny wyświetlacz – na przykład podczas oglądania wideo. Skąd w takim razie te negatywne opinie? • Joanna

  Negatywna opinia jest uzasadniona brakiem symetrii oraz zachwianiem proporcji bryły telefonu. Mało kto twierdzi, że notch szczególnie przeszkadza ale przez niego ekran smartfona jest zwyczajnie brzydki, a ja co do zasady nie kupuję brzydkich rzeczy.

 • RattusNrv

  Notcha lubię i nie rozumiem tego narzekania. Mam ikony wyżej, większą przestrzeń i czarny pasek. Czego chcieć więcej na chwilę obecną?
  Ale… Filmik na półtorej minuty?

 • stark2991

  A ja będę inny i powiem że Multipla jest piękna…

 • łukasz Jedryszczyk

  Trochę taki filmik na szybko

 • 0001

  Notch jest rewelacyjny, zajmuje niewiele miejsca, a przecież aparat czujniki muszą być gdzieś umieszczone. W ogóle mi nie przeszkadza, a po jego prawej i lewej stronie jest wykorzystane miejsce na powiadomienia gdzie w Samsungu jest zmarnowane przez belkę.

 • Grzegorz Cisak

  Temat już bardzo szybko będzie kompletnie nieaktualny. Jeszcze jedna generacja max. I całe szczęście.x