tabletyQNo i mamy dla Was kolejny raport, tym razem dotyczący sprzedaży tabletów w pierwszym kwartale 2013 roku. W zestawieniu tym, przygotowanym przez IDC, miejsce lidera zajął Android, wyprzedzając urządzenia z systemem iOS. W porównaniu do takiego samego okresu czasu w roku 2012, sprzedaż tabletów z „zielonym robocikiem” wzrosła o prawie 250%.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku sprzedało się prawie 28 milionów urządzeń z systemem Android, co stanowi ponad 56% wszystkich sprzedanych w tym czasie tabletów. Na drugim miejscu uplasował się iOS (prawie 40%), na trzecim natomiast Windows, z niewielkim udziałem (około 3,5%).

tablet-market-shareQW samym Q1 roku 2013 kupiliśmy ponad 49 milionów tabletów, co stanowi naprawdę imponujący wynik. Zauważyć należy także fakt, że mimo iż w porównaniu do poprzedniego roku Apple straciło prawie 19 punktów procentowych udziału w rynku, to jednocześnie sprzedało 65% więcej urządzeń. Świadczy to o ogromnym wzroście popularności tabletów i zwiększającym się rynku zbytu.

źródło: androidcentral.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.