Facebook z INQ stworzy telefony społecznościowe

Newsy

Facebook Phone

Facebook pracuje z producentem telefonów komórkowych INQ Mobile nad dwoma smartfonami, uwzględniającymi funkcje społecznościowo-networkingowe. Wspomniane urządzenia prawdopodobnie ukażą się w Europie w pierwszej połowie 2011 r. i w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie 2011 r..

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

INQ w 2009 r. odsłonił telefon INQ1 zintegrowanhy z serwisami Facebook, Skype, Yahoo, Google, eBay i Windows Messenger.

Rynek telefonii komórkowej stanowi prawie 5 miliardów abonentów na całym świecie. Zgodnie z danymi Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej około 20 procent z nich, na koniec 2010 roku, będzie komunikować się za pomocą urządzeń bezprzewodowych, .

Mobilne sieci społecznościowe zanotowały gwałtowny wzrost popularności w ostatnim roku. Spośród 69,6 mln użytkowników telefonów komórkowych, korzystających z aplikacji ostatnich trzech miesiącach na koniec kwietnia br., 14,5 mln z nich łączyło się sieciami społecznościowymi. Jest to 240 procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2009 roku, podaje comScore.

Facebook nie jest pierwszym, który stara się stworzyć telefon zaprojektowany z myślą o serwisach społecznościowych. We współpracy z Verizon, Microsoft przedstawił w kwietniu br. telefon o nazwie Kin, targetowany głównie do 15 – do 30-latków, korzystających  często z serwisów Facebook, Twitter i YouTube. Jednak Microsoft zaprzestał sprzedaży dwa miesiące później po krytyce ze strony użytkowników skarżących się na brak kluczowych funkcji i kosztów dochodzących do poziomu smartfonów bazujących na platformach iPhone i Android.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x