W ostatnich dniach użytkownicy naszego forum natrafili na pewne rozbieżności w kwestii układów zamontowanych w ostatnich tabletach GOCLEVER. Otóż okazuje się, że niektóre programy wyświetlają informacje jakoby modele M813G i M723G pracowały pod kontrolą procesora MT6577, a nie podawanego w oficjalnej specyfikacji, nowszego MT8377. W związku z tym pojawiły się liczne pytania co do tego jaki układ faktycznie znajduje się pod maską tabletów GOCLEVER.

Otrzymaliśmy dziś od producenta oficjalne stanowisko w tej kwestii, które brzmi następująco:

Tablety GOCLEVER M723G oraz M813G posiadają procesor MT8377, co potwierdzają załączone do maila zdjęcia. TAB M813G posiada błąd w oprogramowaniu – będzie on poprawiony. GOCLEVER TAB M723G wyświetla prawidłowo procesor MT8377 w factory menu. Powyższą deklarację potwierdza również aplikacja AnTuTu. Jako producent nie możemy odpowiadać za błędne działanie aplikacji typu MTK Droid.

GOCLEVER

Na potwierdzenie tych słów producent przesłał również zrzuty ekranu z benchmarku AnTuTu, umieszczone poniżej, a także zdjęcia płyty głównej obydwu tabletów, których niestety nie możemy opublikować, lecz możemy potwierdzić, że uchwycony na nich procesor faktycznie oznaczony jest jako MT8377.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski