Huawei usuwa swoją stronę odblokowującą telefony. Co z rootem i modyfikacjami?

mm Michał Derej Newsy 2018-05-03

Huawei to popularny w Polsce producent smartfonów, z którego produktów korzystają setki tysięcy obywateli naszego kraju. Telefony tego chińskiego przedsiębiorstwa działają pod kontrolą Androida, który jest systemem otwartym i przyjaznym modyfikacjom. Smuci zatem fakt, że Huawei prawdopodobnie stara się utrudnić proces odblokowywania urządzeń (dzięki czemu możliwa jest instalacja recovery lub uzyskanie uprawnień roota), usuwając stronę, na której wygenerować można było specjalny kod niezbędny do tego procesu.

Zobacz też: Jak zmieniała się popularność systemów mobilnych na przestrzeni lat?

Huawei nie podaje, dlaczego strona zniknęła z Internetu

Fani modyfikowania smartfonów Huawei od ponad dwóch tygodni nie mogą uzyskać dostępu do oficjalnej strony producenta, która generowała kody niezbędne do odblokowania bootloadera. Dziś korporacja zdecydowała się na opublikowanie posta na Twitterze, z którego nie wynika, dlaczego generator kodów zniknął z Internetu.

Na całe szczęście Huawei wciąż przewiduje możliwość odblokowania bootloadera w smartfonach i tabletach – w tym celu chętny użytkownik powinien przejść pod ten adres, a następnie uzupełnić wszystkie pola poprawnymi danymi. Po około 24 godzinach na adres e-mail, który podany został w formularzu, powinna przyjść wiadomość z unikatowym kodem, dzięki któremu odblokowanie smartfona będzie możliwe.

Źródło: Huawei


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x