Huawei usuwa swoją stronę odblokowującą telefony. Co z rootem i modyfikacjami?

mm Michał Derej Newsy 2018-05-03

Huawei to popularny w Polsce producent smartfonów, z którego produktów korzystają setki tysięcy obywateli naszego kraju. Telefony tego chińskiego przedsiębiorstwa działają pod kontrolą Androida, który jest systemem otwartym i przyjaznym modyfikacjom. Smuci zatem fakt, że Huawei prawdopodobnie stara się utrudnić proces odblokowywania urządzeń (dzięki czemu możliwa jest instalacja recovery lub uzyskanie uprawnień roota), usuwając stronę, na której wygenerować można było specjalny kod niezbędny do tego procesu.

Zobacz też: Jak zmieniała się popularność systemów mobilnych na przestrzeni lat?

Huawei nie podaje, dlaczego strona zniknęła z Internetu

Fani modyfikowania smartfonów Huawei od ponad dwóch tygodni nie mogą uzyskać dostępu do oficjalnej strony producenta, która generowała kody niezbędne do odblokowania bootloadera. Dziś korporacja zdecydowała się na opublikowanie posta na Twitterze, z którego nie wynika, dlaczego generator kodów zniknął z Internetu.

Na całe szczęście Huawei wciąż przewiduje możliwość odblokowania bootloadera w smartfonach i tabletach – w tym celu chętny użytkownik powinien przejść pod ten adres, a następnie uzupełnić wszystkie pola poprawnymi danymi. Po około 24 godzinach na adres e-mail, który podany został w formularzu, powinna przyjść wiadomość z unikatowym kodem, dzięki któremu odblokowanie smartfona będzie możliwe.

Źródło: Huawei • Łukasz
  • Michał Derej

   Jest w artykule podlinkowane. 🙂

 • Martina Neumayer

  Poszło w indywidualne requesty i jest też już apka do unlock’a dla dev’ów i innych tam.. uprawnionych ludzików 😉
  Także w sumie nic wielkiego się nie zmieniło. Nie ma co panikować.
  BTW.. LG także się szykuje do czegoś podobnego.

  • Irvina

   Masz tą apke może? Chcę ożywić starego Honora7 i Huaweia P8 dłubiąc w rom’ach ale nie zdążyłam im odblokować bootloaderów…

   • Martina Neumayer

    Mam, owszem. Tyle, że tobie nic po niej, bo jest ona częścią większej paczki, do tego przypisaną do danego serwisu i rejestrowaną na moje dane firmowe (klucz sprzętowy), także żadne udostępnianie nie wchodzi w grę.

    Z resztą.. możesz sobie kupić u nich, jeśli potrzebujesz. Tak jak ja kupiłam. Zamawiasz, płacisz i masz swoją. Null problema. Kwestia jedynie, czy ci się taki zakup będzie opłacał, bo to nie tania sprawa.

 • Łukasz

  Sytuacja przejściowa, tak ponoć podaje Huawei w odpowiedzi na maile.

 • jendrush

  Zapewne sytuacja podobna do tej z Samsungiem. W swoim czasie(S1, S2) zdobywał dużą popularność między innymi poprzez „nieprzeszkadzanie” moderom. Jak tylko Samsung poczuł się pewniej na rynku to wprowadzili Knox i utrudnianie życia użytkownikom się zaczęło.

  • Martina Neumayer

   Knox nie służy do utrudniania życia. Ba! On je wręcz czasami ułatwia.

   • Jakub Kuczys

    W jaki sposób ułatwia?

    • Martina Neumayer

     A na przykład kwestie serwisowe w jakiś większych korporacjach. Zdalne diagnozowanie, serwisowanie itp. Czy nawet sprawy związane z uaktualnieniami części, albo nawet całych systemów można przezeń robić. To też nie problem. Knox to nie tylko „nabijanie flagi”. To potężne narzędzie naprawdę chwilami niesamowicie ułatwiające pracę zespołom technicznym, czy administracyjnym w firmach. Ja sobie nie wyobrażam części mej pracy bez tej warstwy. Sporo spraw zajęłoby mi i nie tylko mi, masę czasu więcej.. i masę zasobów trzeba by było na coś poświęcić, co załatwia się knox’em w moment dosłownie.
     Bo pamiętać musisz, że knox to także i potężna, rozbudowana część serwerowo zarządcza w firmach, a nie tylko apka w urządzeniu.

   • jendrush

    Na pewno masz po części rację. Niestety bardzo nie w porządku jest odmawianie gwarancji za nabitą flagę Knox. Jeżeli ktoś chce mieć roota to jego wybór i powinien mieć możliwość go zrobić bez utraty gwarancji.

    • Martina Neumayer

     Cóż.. tak to niestety jest z przestrzeganiem przez firmy postanowień odgórnych praw np. unijnych. Ale na to się nic nie poradzi.. Duży może więcej.. wiesz 😉x