Mimo że większość urządzeń obecnie pojawiających się na rynku posiada pod maską układy produkowane przez Qualcomma, to NVIDIA nie zamierza tak łatwo odpuścić walki w branży mobilnej. W przygotowaniu są obecnie nowe wersje procesora Tegra – pod koniec bieżącego roku powinniśmy już widzieć zapowiedzi pierwszych smartfonów z procesorem Tegra 4i, natomiast w połowie 2014 zadebiutuje bardzo wydajny układ NVIDIA Tegra 5.

Producent zaprezentował dziś jego możliwości, uruchamiając na urządzeniu referencyjnym popularną grę Battlefield 3. Rezultat prezentuje się naprawdę imponująco, a NVIDIA chwali się, że pod względem jakości grafiki nowa Tegra 5 będzie znacząco wyprzedzała wszelką konkurencję.

Fakt, że producent rozpoczął już promowanie kolejnej wersji swojego mobilnego procesora może wydawać się zaskakujący, zwłaszcza że na rynek nie trafiło jak dotąd żadne urządzenie wyposażone w układ Tegra 4. Zdaje się więc, że NVIDIA zdecydowanie nie chce zostać z tyłu, regularnie przypominając nam o swojej obecności na rynku. Kluczem do sukcesu będzie jednak wypuszczenie do sprzedaży ciekawych urządzeń, a na te najwidoczniej musimy jeszcze trochę poczekać.

 

źródło: andoridandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski