Windows Phone

Microsoft właśnie przestał sprzedawać smartfony z systemem Windows Phone

1 minuta czytania
Komentarze

Ponad rok temu Microsoft ogłosił, że Windows Phone umarł, bo firma nie będzie już go dalej rozwijać. Niemniej jednak od tego czasu amerykański gigant wciąż sprzedawał takowe telefony w swoim sklepie w niektórych rejonach, lecz te czasy właśnie przemijają – z dniem dzisiejszym. Co prawda w Europie już od dłuższego czasu nie znajdziemy smartfonów z Windowsem w sklepie Microsoftu, ale w Stanach Zjednoczonych wciąż były one obecne.

Teraz nie ma ich już nawet tam – wszystkie zostały wyprzedane lub wycofane. Firma z pewnością nie uzupełni już zapasów, więc jest to idealny moment, by powiedzieć mobilnemu Windowsowi ostateczne „bye bye”. Na chwilę obecną smartfony z popularnymi kafelkami w Polsce kupimy tylko u ich dystrybutorów i na portalach aukcyjnych, lecz z pewnością taki stan rzeczy nie potrwa wiecznie. Kiedy sprzedadzą się ostatnie sztuki, to na kolejną dostawę nie będzie co liczyć.

Zobacz także: Aktualizacja do Androida Oreo dla LG V30 jest już dostępna do pobrania w Polsce

Wraz z końcem mobilnego Windowsa na rynku zostają tylko dwaj liczący się gracze – Android i iOS. Korzystacie jeszcze ze smartfonów z tytułowym systemem? Jeśli tak, to na co planujecie je zmienić, kiedy wyzioną ducha?

Źródło: gsmarena

Motyw