Ponad rok temu Microsoft ogłosił, że Windows Phone umarł, bo firma nie będzie już go dalej rozwijać. Niemniej jednak od tego czasu amerykański gigant wciąż sprzedawał takowe telefony w swoim sklepie w niektórych rejonach, lecz te czasy właśnie przemijają – z dniem dzisiejszym. Co prawda w Europie już od dłuższego czasu nie znajdziemy smartfonów z Windowsem w sklepie Microsoftu, ale w Stanach Zjednoczonych wciąż były one obecne.

Teraz nie ma ich już nawet tam – wszystkie zostały wyprzedane lub wycofane. Firma z pewnością nie uzupełni już zapasów, więc jest to idealny moment, by powiedzieć mobilnemu Windowsowi ostateczne „bye bye”. Na chwilę obecną smartfony z popularnymi kafelkami w Polsce kupimy tylko u ich dystrybutorów i na portalach aukcyjnych, lecz z pewnością taki stan rzeczy nie potrwa wiecznie. Kiedy sprzedadzą się ostatnie sztuki, to na kolejną dostawę nie będzie co liczyć.

Zobacz także: Aktualizacja do Androida Oreo dla LG V30 jest już dostępna do pobrania w Polsce

Wraz z końcem mobilnego Windowsa na rynku zostają tylko dwaj liczący się gracze – Android i iOS. Korzystacie jeszcze ze smartfonów z tytułowym systemem? Jeśli tak, to na co planujecie je zmienić, kiedy wyzioną ducha?

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.