Przedłużenie wsparcia Windows 10 Mobile

Microsoft właśnie przestał sprzedawać smartfony z systemem Windows Phone

Newsy

Ponad rok temu Microsoft ogłosił, że Windows Phone umarł, bo firma nie będzie już go dalej rozwijać. Niemniej jednak od tego czasu amerykański gigant wciąż sprzedawał takowe telefony w swoim sklepie w niektórych rejonach, lecz te czasy właśnie przemijają – z dniem dzisiejszym. Co prawda w Europie już od dłuższego czasu nie znajdziemy smartfonów z Windowsem w sklepie Microsoftu, ale w Stanach Zjednoczonych wciąż były one obecne.

Teraz nie ma ich już nawet tam – wszystkie zostały wyprzedane lub wycofane. Firma z pewnością nie uzupełni już zapasów, więc jest to idealny moment, by powiedzieć mobilnemu Windowsowi ostateczne „bye bye”. Na chwilę obecną smartfony z popularnymi kafelkami w Polsce kupimy tylko u ich dystrybutorów i na portalach aukcyjnych, lecz z pewnością taki stan rzeczy nie potrwa wiecznie. Kiedy sprzedadzą się ostatnie sztuki, to na kolejną dostawę nie będzie co liczyć.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Aktualizacja do Androida Oreo dla LG V30 jest już dostępna do pobrania w Polsce

Wraz z końcem mobilnego Windowsa na rynku zostają tylko dwaj liczący się gracze – Android i iOS. Korzystacie jeszcze ze smartfonów z tytułowym systemem? Jeśli tak, to na co planujecie je zmienić, kiedy wyzioną ducha?

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x