Oficjalny Android 8.1 Oreo dla OnePlus 5 i OnePlus 5T już jest!

Newsy

Za kilka miesięcy będziemy ekscytować się nowościami z Androida P, którego nazwę już sugeruje Google. Jednak dzisiaj niewiele osób może pochwalić się zeszłorocznym systemem, a dopiero niedawno dwuletni Nougat stał się najpopularniejszą wersją. Dlatego chwalimy producentów, którzy szybko wydają aktualizacje, ale też zwracamy uwagę na ich jakość. Obie te kwestie zdaje się świetnie wypełniać OnePlus, który ma wielu modeli do wspierania, więc teraz postanowił wydać dla zeszłorocznych modeli Androida 8.1 Oreo. Kryje się on pod nakładką Oxygen OS o numerze 5.1.

Lista zmian nie jest najdłuższa, ale rzeczowa. Oprócz nowości, które idą razem z nowym numerem „Robocika”, producent dodał od siebie:

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]
  • kwietniowe paczki bezpieczeństwa
  • wsparcie dla gestów na wyświetlaczu (tylko dla OnePlus 5T)
  • dodano tryb gry
    • optymalizacja energii i wyłączanie automatycznej jasności wyświetlacza
    • wyższy priorytet dla aplikacji na pierwszym planie dla połączenia internetowego
  • nowe tagi w wyszukiwarce w liście aplikacji
  • automatyczne nazywanie folderów na bazie kategorii (launcher)

oneplus 5 oreo aktualizacja

Sam Android 8.1 Oreo nie wnosi wielu zmian. Jeśli nie korzystasz z urządzenia to wygasają przyciski nawigacyjne, znamy stopień naładowania akcesoriów Bluetooth oraz kilka innych różnic w designie.

Zobacz też: 

Tradycyjnie użytkownicy OnePlus 5 i OnePlus 5T w Polsce muszą dłużej poczekać na wydanie aktualizacji z Oxygen OS 5.1.0. Jednak już dzisiaj możecie ją wymusić – wystarczy skorzystać z programu Opera VPN i zmienić kraj na Kanadę lub Niemcy.

 

źródło: OnePlus


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x