Za kilka miesięcy będziemy ekscytować się nowościami z Androida P, którego nazwę już sugeruje Google. Jednak dzisiaj niewiele osób może pochwalić się zeszłorocznym systemem, a dopiero niedawno dwuletni Nougat stał się najpopularniejszą wersją. Dlatego chwalimy producentów, którzy szybko wydają aktualizacje, ale też zwracamy uwagę na ich jakość. Obie te kwestie zdaje się świetnie wypełniać OnePlus, który ma wielu modeli do wspierania, więc teraz postanowił wydać dla zeszłorocznych modeli Androida 8.1 Oreo. Kryje się on pod nakładką Oxygen OS o numerze 5.1.

Lista zmian nie jest najdłuższa, ale rzeczowa. Oprócz nowości, które idą razem z nowym numerem „Robocika”, producent dodał od siebie:

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]
  • kwietniowe paczki bezpieczeństwa
  • wsparcie dla gestów na wyświetlaczu (tylko dla OnePlus 5T)
  • dodano tryb gry
    • optymalizacja energii i wyłączanie automatycznej jasności wyświetlacza
    • wyższy priorytet dla aplikacji na pierwszym planie dla połączenia internetowego
  • nowe tagi w wyszukiwarce w liście aplikacji
  • automatyczne nazywanie folderów na bazie kategorii (launcher)

oneplus 5 oreo aktualizacja

Sam Android 8.1 Oreo nie wnosi wielu zmian. Jeśli nie korzystasz z urządzenia to wygasają przyciski nawigacyjne, znamy stopień naładowania akcesoriów Bluetooth oraz kilka innych różnic w designie.

Zobacz też: 

Tradycyjnie użytkownicy OnePlus 5 i OnePlus 5T w Polsce muszą dłużej poczekać na wydanie aktualizacji z Oxygen OS 5.1.0. Jednak już dzisiaj możecie ją wymusić – wystarczy skorzystać z programu Opera VPN i zmienić kraj na Kanadę lub Niemcy.

 

źródło: OnePlus
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.