Twój telefon jest słaby? Sklep Play powie Ci z jakich aplikacji korzystać

Aplikacje

Nie da się ukryć, że różnice w wydajności pomiędzy najniższą półką, a flagową jest ogromna. Dlatego między innymi Google postanowiło stworzyć osobną wersję swojego mobilnego systemu w postaci Android Go. Jest on lżejszy, mniej wymagający i ogólnie uproszczony. Podobny motyw możemy ujrzeć od kilku miesięcy w sklepie Play – coraz więcej pojawia się odmian „Lite” oraz oczywiście „Go”.

Oczywiście Android Go dopiero raczkuje, pierwsze urządzenia zaczynają pojawiać się w sprzedaży, ale takie zmiany są potrzebne. Nawet najmniejsze, jak te teraz wprowadzone do sklepu Play. Ten zaczyna informować o tym, że dana aplikacja jest również dostępna w odmianie „Lite” lub „Go”:

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Tym sposobem, jeśli jesteście pewni, że Wasz smartfon lub tablet nie podoła mocą obliczeniową to od razu możecie zainstalować lżejszą i ograniczoną odmianę. Analogicznie prezentowane są pełnoprawne wersje, jeśli traficie w sklepie na odchudzoną propozycję.

Zobacz też: Czy tablety mają jeszcze sense? Poznajcie propozycje od myPhone.

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że zmniejszenie zapotrzebowania na moc obliczeniową przez poszczególne aplikacje idzie w parze ze zmniejszoną funkcjonalnością. Doskonale pokazuje to Messenger, którego wersja Lite jest pozbawiona niemalże wszystkich wodotrysków pierwowzoru, włącznie z popularnymi „dymkami”.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x