Czytnik linii papilarnych to świetnie urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie odblokować telefon w błyskawicznym tempie. Niestety podczas wczorajszej premiery smartfona Mi Mix 2S wielu fanów firmy Xiaomi narzekało na lokalizację skanera, który umieszczony został na tylnym panelu telefonu. Na całe szczęście okazuje się, że ta chińska korporacja ma pomysł na to, jak rozwiązać ten problem – już wkrótce czytnik linii papilarnych w smartfonach Xiaomi znajdować będzie się pod wyświetlaczem. 

Zobacz także: Zobacz jak prezentuje się najnowszy flagowiec od Xiaomi!

Kolejny flagowiec Xiaomi z nową lokalizacją skanera

Eksperci ze strony XDA-Developers przestudiowali kod źródłowy MIUI dla Xiaomi Mi 7. W nim znaleźć można naprawdę ciekawe informacje na temat planowanych funkcji, które w przyszłości mogą zawitać do systemu – jedną z nich są poszlaki na temat czytnika linii papilarnych w ekranie. W wielu plikach znaleźć można nawiązania do tej technologii, a frazy takie jak „finger_image” lub „fod” (fingerprint-on-display) ewidentnie wskazują na to, że kolejny flagowiec Xiaomi będzie posiadał skaner wbudowany w wyświetlacz. Niestety może nie być to Mi 7 – niektóre informacje pokazują, że ta chińska korporacja mogła nie zdążyć opracować opisywanej przeze mnie w tym artykule technologii na czas. Miejmy jednak nadzieję, że to udogodnienie do smartfonów zawita jak najszybciej. Poniżej przedstawiam Wam wizualizację odblokowywania najnowszego telefonu Xiaomi za pomocą odcisku palca.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy zdecydowalibyście się na smartfona z czytnikiem linii papilarnych w ekranie?

Źródło: XDA-Developers

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.