Facebook, Twitter i Google muszą szybko rozwiązać problem nielegalnych treści

Kacper Kościański Newsy 2018-03-06

Trzy miesiące. Tyle czasu dała popularnym serwisom Komisja Europejska. Konkretnie chodzi tu o Facebooka, Twittera, Google i YouTube. Wspomniana Komisja chce, by poprawie uległ system zgłaszania nieodpowiednich treści – by zgłoszenia były rozpatrywane szybciej.

Przez „nieodpowiednie treści” rozumie się materiały przedstawiające terroryzm, podżeganie do nienawiści, seksualne wykorzystywanie dzieci, podrobione dobra i treści naruszające prawa autorskie. Komisja udostępniła wytyczne, w jaki sposób należ postępować z nielegalnymi treściami, ale nie są one w żaden sposób wiążące. Szczególnie zaznaczono materiały o tematyce ekstremistycznej i terrorystycznej, które wg. KE powinny być usuwane maksymalnie w ciągu godziny od momentu ich publikacji.

Zobacz także: Oto HTC U12

Nie da się ukryć, że wspomniane wyżej serwisy są bardzo popularne, przez co wiele osób traktuje je jako główne źródła informacji. Andrus Ansip, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej do spraw jednolitego rynku cyfrowego podkreślił, że priorytetem powinny być treści propagandowe – w szczególności te z udziałem tzw. państwa islamskiego, gdyż rządy europejskie stwierdziły, że były one motorem napędowym dla wielu samodzielnych ataków terrorystycznych.

Po upływie trzech miesięcy Komisja Europejska zacznie się uważnie przyglądać, czy serwisy wprowadziły wymagane usprawnienia – jeśli nie, to mogą zostać podjęte kroki prawne.

Źródło: press • Martina Neumayer

  I co to da? Wielkie nic, jak dawało do tej pory. FB i jego pokrewne mają w doopie wszelakie nakazy i restrykcje. To firmy.. więc znów ładnie powiedzą „możecie nam naskoczyć, a jak się nie podoba to wypi**ajcie”. I tyle. Tak było jest i będzie.. i nic tego nie zmieni. Poz tym im toto kóffno całe nakręca niesamowitą kasę i mieliby z niej zrezygnować, bo się komuś coś tam uwidziło? haha za dobrze by było.
  Z resztą, wystarczy sobie poczytać te powyciekane „manuale” i dokumenty szkoleniowe dla obsługi fejsa.. jak tam ładnie napisali co jest „be”, a co mają przepuszczać.

 • mindla

  Pora zacząć zwalczać lewactwo. Bo na razie to promują lewactwo a zwalczają treści patriotyczne i narodowe.

  • fckUeve

   Patriotyzm nie jest niczym dobrym. Jest czymś co sprawia że ten kraj ma gównianą opinie w świecie.

   • MaroSław

    Opinia to zasługa gównianej opozycji walczącej o koryto z równie gównianym rządem. Patriotyzm dostaje rykoszetem bo pisbolszewia nim czerwone mordki wyciera żeby pompować sobie słupki..

    • fckUeve

     koleś wstawił post
     „First time in Poland tried this! Also met a skin head and talked about pierogis… I’m not white. Fun times.

     Just to be clear. I still think Poland is a wonderful place. I met more friendly poles than racist dickheads. This is more or less expected anywhere. The only thing I hate here is the damn weather! I come from Arizona in the USA… Aka valley of the sun. This cold is beyond what I can handle. I’m still in Krakow and will be going back to Rzeszow today.

     The other thing I really like about Poland…. You have some really beautiful women here.

     I raise you all a shot of zubrowka. Na Zdorovie!”

     Odpowiedzi były typu:
     „You are not white and you survived a trip to Poland? I salute you gentleman.”,
     „I had a polish girlfriend… she drank more than all my friends together…”
     „Not white and haven’t got beaten up by that skinhead?
     Damn, my county is evolving…”

     • MaroSław

      Dziwisz się skoro co chwilę jakaś gadzinówka pisze bzdury o faszyźmie w Polsce [jak już powinni pisać o odradzającym sie komunizmie]? Jak co chwilę wymyślają bzdurne historyjki o pobiciach jak ten Sikh który później wprawdzie się przyznał że zmyślił, ale i tak gadzinówy grzały jego łgarstwa?

      O Białej Rusi też możesz się naczytać różnych bzdur, a jak się człek przejedzie i zobaczy, to sobie zaraz uświadomi, że ten Baćka to nie jakiś krwawy dyktator, ludzie są autentycznie szczęśliwi, a i żyje im się nienajgorzej.

     • mindla

      Ale Łukaszenka nie pozwala kraść wiadomej nacji i dlatego jest dyktatorem, faszystą i w ogóle czymś złym.

     • fckUeve

      Ale coś w tym jest,
      Non stop się słyszy jak debile się drą „Polska dla polaków”.
      Ostatnio koło mnie (Kraków) kilka pinajych dziecek (w tym 2 14latki) napadły biedronkę z bronią gazową bo chciały alkohol, no WTF… Kibice legi pobili własnych piłkarzy O.O…

     • MaroSław

      No i co z tego, że sobie krzyczą? Na tym właśnie polega wolność słowa i wcale takie okrzyki nie oznaczają, że to są nacjonaliści, mogą tak myśleć o sobie, ale jakby tak trafili na jakiegoś takiego nacjonalistę co to szczerze wziął sobie do serca choćby myśli Dmowskiego, to wytrzaskałby ich po pyskach, za głupotę.

      Co do różnych napaści… no c’mon, te zdarzają się wszędzie na całym świecie.

     • VikingsAreComing

      Ja za to we Wrocławiu często słyszałem wieczorami „jebać lachów”.

     • p1t3r

      You made my Day!? większego steku bzdur dawno nie czytałem. Widać różne mamy poziomy odczuwania szczęścia. A propos wcześniejszych Twoich wypowiedzi – na historię w szkole to chyba nie czesto uczęszczałeś?;)

     • MaroSław

      Wypunktuj co jest stekiem bzdur i co z historią nie pasuje albo się nie wypowiadaj, takich szczekaczy jest mnóstwo. Przyjść, jebnąć hasełko i tyle.

     • p1t3r

      Nie ten poziom dyskusji kolego. Historia nauczyła nas czym jest nacjonalizm i jak się kończy (zaczynając od średniowiecza). A co do interpretacji poziomu szczęścia- „Eskimos posiadający 3 psy jest bogaty czy biedny?”. Kumasz?

     • MaroSław

      Aha, czyli nic nie wiem, dupnę ogólnik który powtarzają tłumoki intelektualne których na więcej nie stać i tyle. Wracaj smarku do piaskownicy 😉

     • p1t3r

      „Tlumoki intelektualne ” haha dobre!? widzisz, a później się dziwisz, że ludzie nie mają o czym z toba rozmawiać. Zdziwiony?

   • mindla

    Polak nie mówi ten kraj tylko Polska. Kim jesteś albo za kogo się uważasz tylko nie pisz że za Polaka. Już cię trochę znam po tych durnych lewackich postach. Ten kraj na Polskę mówią obcy a nie Polacy.

    • fckUeve

     Urodziłem się w polsce i wstyd mi za to. Staram się do tego nie przyznawać.

     • mindla

      Wciąż nie piszesz za kogo się uważasz ale nie za Polaka. W Polsce można się urodzić ale być po rodzicach:Niemcem, Żydem, Rosjanie, ukraincem, wlochem itd, itp. To że się tu urodziłem niewiele znaczy. Po twoich postach widzę że ci polska uwiera.

     • fckUeve

      Lol, nie wiem za kogo się uważam. Jak bym miał wybierać to może za Kanadyjczyka :D. Nie przywiązuje się w żaden sposób do państw, bo „Państwo” samo w sobie jest czymś co nie istnieje w rzeczywistości tylko jest interpretowane przez ludzi na podstawie wyimaginowanych granic 😀

     • mindla

      Jakieś obywatelstwo jednak masz może nawet ze dwa.

     • fckUeve

      No mam polskie

     • mindla

      Widzisz osioł się urodził osłem i jest osłem nie udaje kogoś innego. Tak samo koń, krowa, sarna, wilk czy cokolwiek innego. A tobie to uwiera i to mocno uwiera.

   • maxprzemo

    Gdyby nie patrioci twoi dziadkowie i pradziadkowie, to dzisiaj byś pisał ten komentarz po Niemiecku lub Rosyjsku.

   • Martina Neumayer

    Uhum.. Ktoś mi powiedział niedawno „rozróżnić trzeba pariotyzm od patridiotyzmu” 😉
    Ostatnimi czasy często jest to mylone. A z tego co widać czy to w sieci, czy gdziekolwiek indziej, gros takich zwykłych szczekaczy wyciera sobie gęby tym pierwszym. Szkoda.. bo to kiedyś dawno temu było całkiem fajne i chwalebne. Dziś jest synonimem zwyczajnego prostactwa i bezmuzgowia, zwłaszcza w wydaniu tłumu.
    No ale.. jak to ze wszystkim bywa.. samo się nie wzięło.. na taką opinię ktoś zapracował. 😉

 • MaroSław

  Aha, czyli tak teraz mówi się na walkę z wolnością słowa…x