ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Skuter Archos

Pierwszy na świecie skuter z Androidem zapowiedziany. Brzmi ciekawie?

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Francuska firma Archos znana jest głównie z produkcji budżetowych smartfonów i tabletów. Do grona urządzeń mobilnych już niedługo dołączy skuter, ale nie taki zwykły, bo działający w oparciu o system Android.

Jednoślad będzie miał odporne na przebicia koła o średnicy 8.5″, silnik 250W i akumulator 36W. Bateria Archosa ma wystarczyć na przebycie co najmniej 25 kilometrów w obszarach miejskich. Skuter jest zrobiony z aluminium, waży około 12 kg i poradzi sobie z ciężarem do 100 kg. Jego prędkość maksymalna wynosi 25 km/h.

Archos skuter

Zobacz także: Xperia XZ2 Compact będzie miała wypukłe plecki

„Citee Connect”, bo tak będzie się nazywał tytułowy skuter, zostanie wyposażony w ekran dotykowy działający na Androidzie Oreo 8.0. Wspomniany ekran jest napędzany przez czterordzeniowy procesor i 1 GB pamięci RAM. Urządzenie może wyświetlać obecną prędkość, przemierzoną trasę oraz pozostały procent baterii. Dzięki wsparciu dla 3G będzie można uruchomić na nim m.in. Mapy Google (jeśli 1 GB RAM-u sobie poradzi).

archos skuter google maps

Skuter wejdzie do sprzedaży latem tego roku. Jego cena wyniesie 499.99 € (~1685 zł). Na chwilę obecną nie wiadomo, czy „Citee Connect” trafi do Polski. Kupilibyście?

Źródło: androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy