Xiaomi Redmi 4A otrzymuje MIUI 9 i Nougata! Smartfon za 350 złotych

Kamil Lewicki Newsy 2018-02-10

Xiaomi w swojej ofercie ma wiele smartfonów. Od półki budżetowej, przez średnią, aż po najdroższe urządzenia. Polityka aktualizacji chińskiego producenta jest prosta – jak najwięcej użytkowników ma otrzymać nowe oprogramowanie. Nawet jeśli ich smartfon jest najtańszy w ofercie.

Xiaomi Redmi 4A z MIUI 9

MIUI 9 jest najnowszą wersją nakładki producenta, która finalnie ma pojawić się na około 40 smartfonach. Użytkownicy donoszą, że na modelach Redmi 4A zaczynają się pojawiać komunikaty o aktualizacji dla MIUI 9 wraz z Androidem Nougat 7.1.2. Na razie nie widać jej u wszystkich. Prawdopodobnie Xiaomi chce sprawdzić, jak aktualizacja radzi sobie na smartfonach i jeśli wszystko okaże się w porządku to udostępni tę paczkę pozostałym użytkownikom.

To bardzo ważna informacja. Xiaomi Redmi 4A jest jednym z najtańszych, jak nie najtańszym smartfonem w portfolio producenta. Mimo to dostaję on dużą aktualizację podnoszącą nie tylko wersję nakładki, ale także dostarczając nowszą wersję Androida, dzięki czemu użytkownicy będą mogli skorzystać z funkcji dzielonego ekranu.

źródło: Fonearena • AnoLine

  A mocniejszy redmi note 4x oficjalnie ma 7.0 ;-; ale są customy więc spoko mimo wszystko dziwne że tańszy sprzęt dostał nowszego androida. W sumie to samo redmi 4x też ma 7.1.2 oficjalnie… A taki redmi note 3 ma nowszą wersje MIUI9 (9.2.2.0 w rn4 a 9.2.4.0 w rn3). Za to gdy rn4x miał poprawki z listopada flagowy mi6 miał z października a gdy teraz rn4x ma poprawki z stycznia poprzedni flagowiec- mi5 ma nadal z października. dziwne to wsparcie Xiaomi

  • Janusz Kopyto

   Na rn4x jest tyle custom romów że szkoda siedzieć na miui 😉

 • Cr453r

  A redmi 3s Prime dostał miui 9 bez aktualizacji Androida do 7 i security patch zostal z kwietnia

  • azory

   Straszne. Chyba musisz zmienić producenta.