Evan Blass pokazuje Dex Pad dla Galaxy S9 – para pozytywnych niespodzianek

Newsy

Za miesiąc o tej porze będziemy żyli pierwszymi wrażeniami z użytkowania najnowszych flagowych smartfonów od Samsunga. Koreańczycy planują przedstawić serię Galaxy S9 na targach Mobile World Congress w Barcelonie i niemalże od razu rozpocząć przedsprzedaż. O tych smartfonach wiemy już tak wiele, że teraz pozostało nam poznać te pomniejsze sekrety, które skrywa przed nami lider mobilnego rynku. Niewątpliwie duże znaczenie w tej klasie urządzeń mają akcesoria, a Samsung od zeszłego roku próbuje nam pokazać, że telefon coraz częściej jest w stanie zastąpić nam komputer stacjonarny. W tym celu została stworzona przystawka DeX.

Siłą rzeczy Koreańczycy chcą ulepszać to rozwiązanie. Przez rok pojawiło się kilka usprawnień związanych z oprogramowaniem, ale w drodze jest nowa wersja tego akcesorium. Za sprawą Evana Blassa poznaliśmy więcej szczegółów na jego temat:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Przede wszystkim ma zostać zachowana kompatybilność wsteczna, więc użytkownicy Galaxy S8 i Galaxy Note8 będą mogli skorzystać z nowego rozwiązania. To jest wyraźnie płaskie, a to za sprawą przeznaczenia – teraz smartfon będzie mógł robić za touchpad lub klawiaturę. Oczywiście będzie istniała możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń – w tym celu posłużą dwa porty USB. Monitor będziemy mogli podłączyć interfejsem HDMI. Do zasilania siłą rzeczy posłuży USB-C.

Zobacz też: Czy Twój smartfon od Xiaomi dostanie MIUI 10?

Powyższe zdjęcia potwierdzają też fakt, że Samsung nie planuje rezygnować z gniazda słuchawkowego Jack. Niektórych mniej może zachwycać fakt, że wciąż będzie dostępny dedykowany przycisk Bixby, ale akurat ten element wciąż będzie rozwijany. Koreańczycy z pewnością nie zrezygnują ze swojego asystenta głosowego.

 

źródło: Twitter


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x