Huawei P20 Lite z ekranem 19:9 i wycięciem w stylu iPhone’a X

1 minuta czytania
Komentarze

Premiera „wielkiej trójcy” Huaweia, czyli smartfonów P20, P20 Plus i P20 Lite coraz bliżej. Ten ostatni zagościł właśnie na stronie Federalnej Komisji Łączności (FCC), dzięki czemu poznaliśmy nowe detale.

Huawei P20 Lite zostanie wyposażony w ekran w formacie 19:9. Tak, dobrze czytasz – 19:9. Oznacza to, że w porównaniu do popularnego ostatnio formatu 18:9, nowy smartfon Chińczyków będzie odrobinę szerszy. P20 Lite będzie wręcz ogromny (jeśli dobrze interpretujemy schemat), gdyż jego przekątna wyniesie aż 6.1″, a rozdzielczość ekranu 2280 x 1080px.

Zobacz także: Xiaomi Mi Mix 2S przetestowany w AnTuTu

Jakby tego było mało, najsłabszy model z rodziny P20 zamiast górnej ramki będzie miał wycięcie podobne do tego, które jest obecne w iPhonie X. Według powyższych schematów, urządzenie otrzyma podwójny aparat, którego rozdzielczość nie jest jeszcze znana.

Bateria nie zaskoczy. W Huaweiu P20 Lite zobaczymy akumulator o pojemności 2900 mAh. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany, lecz warto mieć nadzieje, że już na targach MWC, które odbędą się za kilkanaście dni.

Źródło: gsmarena

Motyw