Huawei P20 Lite z ekranem 19:9 i wycięciem w stylu iPhone’a X

Newsy

Premiera „wielkiej trójcy” Huaweia, czyli smartfonów P20, P20 Plus i P20 Lite coraz bliżej. Ten ostatni zagościł właśnie na stronie Federalnej Komisji Łączności (FCC), dzięki czemu poznaliśmy nowe detale.

Huawei P20 Lite zostanie wyposażony w ekran w formacie 19:9. Tak, dobrze czytasz – 19:9. Oznacza to, że w porównaniu do popularnego ostatnio formatu 18:9, nowy smartfon Chińczyków będzie odrobinę szerszy. P20 Lite będzie wręcz ogromny (jeśli dobrze interpretujemy schemat), gdyż jego przekątna wyniesie aż 6.1″, a rozdzielczość ekranu 2280 x 1080px.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Xiaomi Mi Mix 2S przetestowany w AnTuTu

Jakby tego było mało, najsłabszy model z rodziny P20 zamiast górnej ramki będzie miał wycięcie podobne do tego, które jest obecne w iPhonie X. Według powyższych schematów, urządzenie otrzyma podwójny aparat, którego rozdzielczość nie jest jeszcze znana.

Bateria nie zaskoczy. W Huaweiu P20 Lite zobaczymy akumulator o pojemności 2900 mAh. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany, lecz warto mieć nadzieje, że już na targach MWC, które odbędą się za kilkanaście dni.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x