Samsung w tym roku pokaże czym jest sztuczna inteligencja w smartfonach

Kamil Lewicki Newsy 2018-01-18

Producenci zaczynają powoli wykorzystywać sztuczną inteligencję w swoich urządzeniach. Dzięki temu my, użytkownicy, otrzymujemy rozwiązanie, które przyspiesza i ułatwia pracę na smartfonie. Samsung w tym roku może w tym temacie pokazać pazur.

Huawei i Apple już ma, Samsung dopiero mieć będzie

Według koreańskich źródeł Samsung pracuje nad własnym NPU. Jest to koprocesor odpowiadający za działanie sztucznej inteligencji w smartfonie, która może analizować nasze działanie, ale także przetwarzać widziany obraz. Rozwiązania Samsunga nie zobaczymy w najbliższych flagowcach, jakimi będą Galaxy S9 oraz Galaxy S9+, lecz dopiero w drugiej połowie 2018 roku. Możemy się zatem spodziewać, że Samsung Galaxy Note 9 otrzyma go jako pierwszy.

Co więcej, NPU, nad którym pracuje Samsung ma być o wiele szybsze niż to wykorzystywane przez iPhone X, Huawei Mate 10 bądź Honor V10. Obsłuży on większą liczbę operacji niż chipy konkurencji, tym samym dostarczając na szybsze i sprawniejsze rozwiązanie.

Zobacz też: Skygofree – poznaj nowy malware!

Warto również wspomnieć, że Samsung przy tworzeniu własnego NPU konsultuje się nie tylko z inżynierami, ale także z naukowcami i profesorami. To sugeruje, że może powstać coś naprawdę dużego. Premiera rynkowa NPU szacowana jest na wrzesień bieżącego roku.

źródło: Forbes, Gizmochina • Tomasov

  Już raz pochwalili się bixbi

 • Ironpiter

  Po co mi to. Lepiej dac lepsze wieksze baterie grafenowe

 • Patryk Zmywaczyk

  Co z tego jak i tak pewnie nie będzie to rozumiało Polskiego…

 • Vatri91

  Nie powielajcie bzdur, które są chwytliwe, a są nie prawdziwe. Nie ma sztucznej inteligencji, a Deeplearning i Machine Learning

  • stark2991

   Dokładnie, to co obecnie spotykamy ma się nijak do SI. To zwykłe algorytmy, które tak naprawdę nie robią nic niezwykłego.

   • Henrar

    Nie nazwałbym uczenia maszynowego „zwykłymi algorytmami”.

    • stark2991

     A co to jest w takim razie według Ciebie? Tylko błagam, nie pisz, że „inteligencja”

     • Henrar

      Nie.

      Ale zwykły algorytm to też nie jest. Polecam soę zapoznać z podstawami pisana programów wykorzystujących uczenie maszynowe.

  • Henrar

   Jak już prostujesz bzdury – ML i DL należą do szerszej dziedziny informatyki zwaną sztuczną inteligencją (bo AI to znacznie szersza dziedzina niż tylko uczenie).

  • Tomasz Zook Durlej

   Definicyjnie jest to miękka sztuczna inteligencja. Nie myl SI z filmowym wyobrażeniem SIx