Samsung w tym roku pokaże czym jest sztuczna inteligencja w smartfonach

Newsy

Producenci zaczynają powoli wykorzystywać sztuczną inteligencję w swoich urządzeniach. Dzięki temu my, użytkownicy, otrzymujemy rozwiązanie, które przyspiesza i ułatwia pracę na smartfonie. Samsung w tym roku może w tym temacie pokazać pazur.

Huawei i Apple już ma, Samsung dopiero mieć będzie

Według koreańskich źródeł Samsung pracuje nad własnym NPU. Jest to koprocesor odpowiadający za działanie sztucznej inteligencji w smartfonie, która może analizować nasze działanie, ale także przetwarzać widziany obraz. Rozwiązania Samsunga nie zobaczymy w najbliższych flagowcach, jakimi będą Galaxy S9 oraz Galaxy S9+, lecz dopiero w drugiej połowie 2018 roku. Możemy się zatem spodziewać, że Samsung Galaxy Note 9 otrzyma go jako pierwszy.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Co więcej, NPU, nad którym pracuje Samsung ma być o wiele szybsze niż to wykorzystywane przez iPhone X, Huawei Mate 10 bądź Honor V10. Obsłuży on większą liczbę operacji niż chipy konkurencji, tym samym dostarczając na szybsze i sprawniejsze rozwiązanie.

Zobacz też: Skygofree – poznaj nowy malware!

Warto również wspomnieć, że Samsung przy tworzeniu własnego NPU konsultuje się nie tylko z inżynierami, ale także z naukowcami i profesorami. To sugeruje, że może powstać coś naprawdę dużego. Premiera rynkowa NPU szacowana jest na wrzesień bieżącego roku.

źródło: Forbes, Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x