Nowe bezprzewodowe, sportowe słuchawki od Sony zaprezentowane

Kacper Kościański Newsy 2018-01-09

Tegoroczne targi CES wciąż trwają. Sony prócz nowych smartfonów pokazało także zupełnie nowe, bezprzewodowe słuchawki, które spodobają się szczególnie sportowcom.

Ostatnimi czasy sporo osób decyduje się porzucić tradycyjne słuchawki na rzecz tych bezprzewodowych. Takie rozwiązanie ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Dla zwolenników tej drugiej opcji Sony przygotowało aż trzy modele tego typu słuchawek.

WF-SP700N

Ten model jest jedyny, który jest w pełni bezprzewodowy. WF-SP700N zostały wyposażone w funkcję cyfrowej redukcji szumu oraz posiadają certyfikat IPX4. Wspomniany certyfikat oznacza, że są one odporne na zachlapania i pot, więc bez problemu powinny poradzić sobie w lekkim deszczu czy przy wysiłku na siłowni. Według zapewnień producenta akumulator wystarczy na 3 godziny nieprzerwanego słuchania muzyki. W zestawie znajdziemy także etui, które pełni funkcję powerbanka, za pomocą którego słuchawki będzie można naładować aż trzy razy, co zapewni 9 godzin dodatkowej pracy. Cena tego sprzętu to 199 dolarów, czyli w przeliczeniu „na nasze” – niecałe 700 złotych.

WI-SP600N

Kolejna propozycja od Japońskiego producenta nie jest już w pełni bezprzewodowa, ponieważ obie słuchawki są ze sobą połączone przewodem. Dzięki takiej konstrukcji czas pracy baterii się wydłużył – aż do 6 godzin.  Podobnie jak poprzednik, ten model również oferuje cyfrową redukcję szumu oraz standard IPX4. Ich cena to 149.99 dolarów, czyli około 530 złotych.

Zobacz także: Nokia otwiera się na nowe rynki

WI-SP500

Trzeci i ostatni model z zaprezentowanych. WI-SP500 również nie są w pełni bezprzewodowe i w przeciwieństwie do dwóch pozostałych, nie posiadają cyfrowej redukcji szumu. Słuchawki według słów Sony mają działać aż 8 godzin na jednym ładowaniu. Klasa wodoszczelności IPX4 została tutaj zachowana. Cena tych „pchełek” została ustalona na 79.99 USD, co przekłada się na niepełne 300 zł.


Wszystkie trzy produkty oferują możliwość parowania NFC dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu dwa pierwsze modele – ze względu na budowę, parametry i niewygórowaną cenę. Słuchawki trafią do sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku (WI-SP500 w kwietniu, WF-SP600N i WF-SP700N w czerwcu).

Źródło: The Verge • Norbert Nowakowski

  meizu ep51 i tyle w temacie..

 • Wiem ze gusta ale brak aptx dla mnie je dyskwalifikuje, nie wiem więc czym chcą zachęcić do zakupu jak podobnych produktów jest multum na rynku.

  Mam stare bezprzewodowe nauszne słuchawki Nokii których używam tylko w sytuacji jak boję się o kabel. Jak ktoś szuka bezprzewodowych bez aptx niech lepiej poszuka starszych sprawdzonych pozycji ponieważ zaoszczędzi czas i pieniądze 🙂

 • teges

  Wszystkie bezprzewodowe słuchawki wyglądają jak aparat słuchowy. Jedyne Apple zrobiło takie, że wyglądają jak słuchawki, tylko z odciętym kablem.

  • Ale wciąż mają w zestawie sznurek by się nie zgubiły 😀 taka bezprzewodowość 😀

 • Jack.

  „Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu dwa pierwsze modele – ze względu na budowę, parametry i niewygórowaną cenę” – ale jak to niewygórowaną? Przecież to najdroższe słuchawki tego typu, a ceny liczysz sobie amerykańskie bez podatków…
  Sprzęty całkiem fajne, ale o atrakcyjniej cenie nie ma nawet mowy. 🙂