Android Oreo z fatalnym wynikiem. Fragmentacja systemu coraz większa

Newsy

Android Oreo został wydany 21 sierpnia 2017 roku. Od tego czasu wielu użytkowników flagowych smartfonów czeka na aktualizację. Niestety dostępna jest ona póki co na nielicznych urządzeniach mobilnych. Można do nich zaliczyć te, które zadebiutowały już z „ósemką” na pokładzie np. linia Huawei Mate 10 oraz te, które otrzymały update jak np. Xiaomi Mi A1.

Zobacz także: Sprawdź, czy Twój smartfon dostanie Androida Oreo

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Na początku każdego miesiąca, Google podaje zestawienie, na którym widać procentowy podział wersji Android zainstalowanych na smartfonach. Najnowsze zestawienie nie pozostawia żadnych złudzeń, co do nasilającego się problemu fragmentacji zielonego robota. Po ponad 4 miesiącach od premiery, Android Oreo zostało zainstalowane na 0,7% urządzeń mobilnych. Czas ten pokazuje, jak wolno producenci pracują nad aktualizacją. Otrzymały je jedynie póki co nieliczne flagowce i kilka wyjątków jak Xiaomi Mi A1.

Na pocieszenie można dodać, że na sile przybiera wersja Nougat, która widniała na 26,3% smartfonów. Wciąż jednak najpopularniejszą odsłoną zielonego robota jest Marshmallow z wynikiem 28,6%. Na trzecim miejscu plasuje się Lollipop z 25,1% udziałem. Nawet wersja KitKat osiągnęła wynik 12,8%. Kolejne odsłony to odpowiednio Jelly Bean – 5,6%, Ice Cream Sandwich – 0,5%, Gingerbread – 0,4%.

Zapewne wynik Androida Oreo poprawi się w najbliższych miesiącach. Wtedy ukaże się na rynku więcej urządzeń z zielonym robotem w tej wersji. Ponadto producenci zaczną w końcu aktualizować swoje najważniejsze smartfony.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x