Sony Xperia XZ1 Compact jest smartfonem, który może się spodobać poszukiwaczom małych rozmiarów. Obecny trend zakłada duże wyświetlacze, minimalizuje się ramki, lecz wciąż mamy do czynienia z urządzeniami nieco większymi. Kompaktową Xperię można nazwać iPhone’m SE w świecie Androida. Ile jednak za nią zapłacimy?

Ile kosztuje Sony Xperia XZ1 Compact?

Do tej pory smartfon dostępny był wyłącznie w ofercie operatora komórkowego – Plus. Teraz z początkiem 2018 roku trafia na półki sklepowe. Sony Xperia XZ1 Compact została wyceniona na 2399 złotych. To dużo biorąc pod uwagę, że smartfon oferuje zeszłoroczne podzespoły. Całość rekompensuje jednak rozmiar urządzenia – 4,6-calowy wyświetlacz wygodnie obsłuży się jedną ręką.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

To nie jedyna zaleta Xperii XZ1 Compact. Urządzenia nagrywa także wideo w 960 klatkach na sekundę. O brak mocy obliczeniowej nie trzeba się martwić. Na pokładzie jest Qualcomm Snapdragon 835, czyli procesor montowany we flagowych modelach. Wspierany jest przez 4 GB RAM.

Zobacz też: Redmi Note 5 z nowym procesorem

Sprzedaż została już rozpoczęta, lecz wysyłkę zaplanowano dopiero na 08.01.2018 tj. poniedziałek.

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.