ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung patentuje rolowany wyświetlacz z czytnikiem linii papilarnych

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Ścisła czołówka w kategorii najlepszych mobilnych ekranów to dla Samsunga wciąż za mało. Południowokoreański gigant nie przestaje zaskakiwać, bowiem jest właśnie w trakcie rejestracji ciekawego patentu.

Od kilku lat krążą plotki o smartfonie, który będzie można dowolnie zwijać i składać. Czas mija, a mitycznego urządzenia nadal nie widać. Najwięcej w kierunku elastycznych wyświetlaczy wydaje się robić Samsung, czego doskonałym dowodem jest złożenie przez firmę wniosku o opatentowanie rolowanego ekranu, który będzie można aktywować za pomocą skanera linii papilarnych. Jakby tego było mało, Koreańczycy pracują podobno nad giętkim Galaxy X. Koncept tytułowego patentu przedstawiają poniższe obrazki.

Zobacz także: Tak będzie wyglądał Huawei P20 – wyciekły szkice

Na ilustracjach widzimy dwa rodzaje metalowych korpusów, w których „chowa się” ekran. Całość można wysunąć i zwinąć za pomocą odcisku palca. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, jak i czy w ogóle patent ten znajdzie zastosowanie w smartfonach. Być może Samsung planuje zupełnie nowy rodzaj urządzenia, które wkrótce ujrzy światło dzienne.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy