Samsung patentuje rolowany wyświetlacz z czytnikiem linii papilarnych

Newsy

Ścisła czołówka w kategorii najlepszych mobilnych ekranów to dla Samsunga wciąż za mało. Południowokoreański gigant nie przestaje zaskakiwać, bowiem jest właśnie w trakcie rejestracji ciekawego patentu.

Od kilku lat krążą plotki o smartfonie, który będzie można dowolnie zwijać i składać. Czas mija, a mitycznego urządzenia nadal nie widać. Najwięcej w kierunku elastycznych wyświetlaczy wydaje się robić Samsung, czego doskonałym dowodem jest złożenie przez firmę wniosku o opatentowanie rolowanego ekranu, który będzie można aktywować za pomocą skanera linii papilarnych. Jakby tego było mało, Koreańczycy pracują podobno nad giętkim Galaxy X. Koncept tytułowego patentu przedstawiają poniższe obrazki.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Tak będzie wyglądał Huawei P20 – wyciekły szkice

Na ilustracjach widzimy dwa rodzaje metalowych korpusów, w których „chowa się” ekran. Całość można wysunąć i zwinąć za pomocą odcisku palca. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, jak i czy w ogóle patent ten znajdzie zastosowanie w smartfonach. Być może Samsung planuje zupełnie nowy rodzaj urządzenia, które wkrótce ujrzy światło dzienne.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x