Który smartfon nagrywa najlepiej w ruchu? Porównanie 4 najważniejszych modeli

mm Michał Derej Newsy 2017-12-24

Każdy nowo wydany przez danego producenta smartfon pochwalić może się wieloma aspektami, takimi jak m.in. wydajność, wyświetlany obraz czy aparat. Spora część z kupujących swoimi urządzeniami mobilnymi stara się zastąpić aparaty i to całkiem skutecznie – dzisiejsze smartfony robią porównywalne (a często nawet lepsze) fotografie. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wygląd nagrywanych filmów, a w tym przypadku bardzo ważną rolę odgrywa stabilizacja optyczna, która na nagranym materiale tuszuje nierówności terenu i trzęsienie się naszych rąk. W tym artykule przedstawię Wam porównanie stabilizacji optycznej w czterech najważniejszych smartfonach tego roku.

Jazda w metrze

Pierwszym testem, który przeprowadził Evan Rodgers, było nagrywanie podczas jazdy w metrze. Niestety obraz na czterech różnych smartfonach zapisywany był w różnych momentach jazdy, więc próba ta nie jest zbyt dokładna. Porównanie stabilizacji optycznej czterech smartfonów w metrze możecie zobaczyć na poniższym filmie – w tym przypadku Note8 zmiażdżył konkurencję.

Zobacz też: To koniec współpracy Qualcomma z Samsungiem. 

Chodzenie po mieście

Drugim, a zarazem ostatnim testem przeprowadzonym przez Evana Rodgersa było chodzenie po mieście. W tym przypadku obraz na smartfonach rejestrowany był w tym samym momencie, więc wyniki testu są dość miarodajne. Oczywiście film, o którym mówię w tym akapicie, możecie zobaczyć poniżej, lecz według mnie na pierwsze miejsce w tej konkurencji definitywnie zasługuje Pixel 2, który oferuje najbardziej przyjemne doświadczenia płynące z oglądania materiału wideo. Na drugim miejscu postawiłbym iPhone’a X oraz Note’a8, a na ostatnie z pewnością zasługuje Mate 10. Zobaczcie to sami:

Który smartfon według Was poradził sobie najlepiej z testem?

Źródło: @EvanRodgers • daszek

  W tym teście nr 1.Pixel , delikatnie gorzej Note8.
  reszta to jakiś żarcik.

 • Maxik

  Przy pierwszym filmiku, nagranie z iPhone’a X wygląda tak jakby lano na telefon wodę 😀

 • Adrian Kijek

  Jakis dziwny test ze az tak to kiepsko wyglada z ta stabilizacja. Tak jakby to bylo nagrywane jakimis smartfonami sprzed lat przy trzesieniu ziemi.

 • W mieście najlepiej nagrywa PIXEL. Note stabilizuje obraz podobnie jak filmy na YT gdzie obraz dziwnie faluje.

  • Darkness

   Wole takie „falowanie” niż skakanie obrazu jak w iPhone X jakby ktoś traktorem jechał po wybojach.

 • Asdaf

  szkoda że op5t nie zapodali bo mógłby godnie konkurować z nimi.x