Każdy nowo wydany przez danego producenta smartfon pochwalić może się wieloma aspektami, takimi jak m.in. wydajność, wyświetlany obraz czy aparat. Spora część z kupujących swoimi urządzeniami mobilnymi stara się zastąpić aparaty i to całkiem skutecznie – dzisiejsze smartfony robią porównywalne (a często nawet lepsze) fotografie. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wygląd nagrywanych filmów, a w tym przypadku bardzo ważną rolę odgrywa stabilizacja optyczna, która na nagranym materiale tuszuje nierówności terenu i trzęsienie się naszych rąk. W tym artykule przedstawię Wam porównanie stabilizacji optycznej w czterech najważniejszych smartfonach tego roku.

Jazda w metrze

Pierwszym testem, który przeprowadził Evan Rodgers, było nagrywanie podczas jazdy w metrze. Niestety obraz na czterech różnych smartfonach zapisywany był w różnych momentach jazdy, więc próba ta nie jest zbyt dokładna. Porównanie stabilizacji optycznej czterech smartfonów w metrze możecie zobaczyć na poniższym filmie – w tym przypadku Note8 zmiażdżył konkurencję.

Zobacz też: To koniec współpracy Qualcomma z Samsungiem. 

Chodzenie po mieście

Drugim, a zarazem ostatnim testem przeprowadzonym przez Evana Rodgersa było chodzenie po mieście. W tym przypadku obraz na smartfonach rejestrowany był w tym samym momencie, więc wyniki testu są dość miarodajne. Oczywiście film, o którym mówię w tym akapicie, możecie zobaczyć poniżej, lecz według mnie na pierwsze miejsce w tej konkurencji definitywnie zasługuje Pixel 2, który oferuje najbardziej przyjemne doświadczenia płynące z oglądania materiału wideo. Na drugim miejscu postawiłbym iPhone’a X oraz Note’a8, a na ostatnie z pewnością zasługuje Mate 10. Zobaczcie to sami:

Który smartfon według Was poradził sobie najlepiej z testem?

Źródło: @EvanRodgers

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.