Aktualizacja Microsoft Launcher wprowadza wiele nowości

1 minuta czytania
Komentarze

Microsoft Launcher był zupełnie nowym przykładem tworzenia przez giganta rozwiązań dla konkurencyjnych systemów. Mobilne systemy Microsoftu niestety poległy. Dlatego spółka musiała w inny sposób wejść na rynek. Oczywiście Launcher jest dostępny tylko na Androida. W przypadku iOS, tego typu rozwiązanie nie jest akceptowane przez Apple. Oferowanie własnych urządzeń z mobilnym Windowsem już raczej nie wchodzi w grę. Wszystkie próby były nieudane, a rynek jest podzielony między Apple, a Google.

Zobacz także: Czy tak wygląda nowa Xperia?

Mimo, że Microsoft Launcher jest ciągle w wersji beta, okazał się ogromnym sukcesem. Program pobrano ponad 10 milionów razy ze sklepu Google Play. Aplikacja oprócz ekranu głównego, na którym możemy umieścić ikony wybranych programów, oferuje nam także widżety. Możemy je oczywiście spersonalizować. Świetną opcją jest skomunikowanie smartfonu z Androidem z systemem Windows 10 na komputerze. Nowa, właśnie wprowadzona aktualizacja przynosi wiele nowych opcji i ulepszeń.

Microsoft Launcher obsługuje teraz układ siatek aplikacji o maksymalnej wielkości 12 x 12 i umożliwia przenoszenie widżetów i programów do połowy kratki. Nowi użytkownicy będą mogli zastosować poprzedni układ albo przywrócić jeden z wcześniejszych. Microsoft ogłosił także, że zdecydował się wprowadzić pewne poprawki interfejsu. Zapobiegną one przycinaniu tekstu przy nazwach aplikacji oraz zmianie kształtu ikon. Ponadto dock obsługuje teraz więcej niż pięć aplikacji, a pasek wyszukiwania znajduje się domyślnie na dole. Możliwe jest także przeciąganie i upuszczanie programów bez konieczności wchodzenia w tryb edycji. Aktualizacja zawiera też wiele napraw błędów oraz poprawę działania Microsoft Launcher.

Źródło: phonearena

Motyw