asystent google po polsku

Google Assistant trafia na kolejne urządzenia – również te starsze

1 minuta czytania
Komentarze

Producenci mobilnych systemów dążą do tego, żeby wiele czynności móc wykonywać głosowo. Google Assistant, Siri, Cortana czy też Alexa z roku na rok są coraz mądrzejsze i potrafią coraz więcej. Do gry wchodzi sztuczna inteligencja, która między innymi sprawia, że coraz częściej może nam się wydawać, że rozmawiamy z osobą, a nie komputerem. Oczywiście nie w Polsce – chyba, że nie przeszkadza nam konwersacja po angielsku. Jeszcze żadna firma nie zdecydowała się na zaimplementowanie w naszym rodzimym języku. Dzisiaj Google tego nie zmieniło, co nie zmienia faktu, że firma postanowiła rozszerzyć dostępność swojego asystenta.

Początkowo Google Assistant dostępny był wyłącznie na smartfonach z Androidem 7.0 Nougat i 6.0 Marshmallow. Siłą rzeczy do tego grona dołączyło Oreo. Tymczasem Amerykanie postanowili udostępnić swoją propozycję na urządzeniach z Lollipopem na pokładzie. Nie obyło się bez ograniczeń – telefon musi mieć ustawiony język angielski, aby asystent pojawił się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indiach, Australii, Kanadzie i Singapurze. Z kolei język hiszpański wspierany jest w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Hiszpanii. Również użytkownicy w Japonii, Włoszech, Niemczech i Korei Południowej otrzymają wsparcie. Nie samymi smartfonami człowiek żyje, więc Google pomyślało też o użytkownikach tabletów. W tym wypadku wciąż minimum to Android Marshmallow, ale też język angielski i odpowiednia lokalizacja – Stany Zjednoczone.

Zobacz też: Poznaj najlepsze smartfony na prezent od Xiaomi

Co z Polską? Tradycyjnie musimy uzbroić się w cierpliwość. Niewątpliwie dla Google nie jesteśmy priorytetem. Skomplikowanie i mała liczba odbiorców nie zachęcają do wdrożenia naszego języka w skład Google Assistant. Pozostaje czekać.

źródło: Blog Google