O Polskiej motoryzacji można opowiadać godzinami Syrenka, Warszawa, Polonez czy bardziej współczesny jak Leopard, czy Husaria. Te marki niestety nie wytrzymały próby czasu. Co jakiś czas pokazują się w internecie nowe prototypy odświeżonych aut znad Wisły. Wyglądają zdumiewająco, a jedyne co pozostało z przeszłości to nazwa i logo.

Jednak od kilku lat mówi się o motoryzacji, ale tej elektrycznej i hybrydowej. Liderami rynku w tym pierwszym przypadku jest Tesla a w drugim Toyota. W Polsce firma ElectroMobility Poland zorganizowała konkurs na prototyp polskiego auta elektrycznego. Udział w konkursie wzięło stu uczestników, do kolejnego etapu zakwalifikowało się dziewięć propozycji, a czwórka trafi do prototypowni. Auta zostaną przetestowane, a laureat już niedługo wyjedzie na polskie drogi.
Jeśli jesteś ciekaw, kiedy to zapraszam do filmu.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Chorąży

Jakby mi ktoś kiedyś powiedział „będziesz influencerem”, to pomyślałbym, że mnie obraża. Natomiast gdyby ktoś powiedział, „będziesz montował filmy, będziesz w nich występował i współpracował z markami, a przy tym zarabiał pieniądze”, stwierdziłbym, że żartował. Nie żartował.Z wykształcenia jestem dziennikarzem, którego zawsze ciągnęło do filmowania i fotografii. W wolnych chwilach gram na wszelakich instrumentach. W rodzinie mówią o mnie „artysta” i nie wiem, czy mnie obrażają.