Czerwony samochód sportowy z otwartym dachem, czarnymi felgami i napisami "10" na drzwiach, w tle logo AMG.
LINKI AFILIACYJNE

Sportowy Mercedes bez dachu i przedniej szyby. Taki rarytas trafi do 250 szczęśliwców

2 minuty czytania
Komentarze

Mercedes oficjalnie zaprezentował nowy model koncepcyjny PureSpeed. Sportowa propozycja od niemieckiej firmy to połączenie nowoczesnej myśli technologicznej z klasycznym podejściem do motoryzacji. Ta druga kwestia przejawia się między innymi odchudzeniem bryły auta o przednią szybę i dach.

Mercedes PureSpeed to najnowszy model koncepcyjny od niemieckiej marki

Czerwony samochód sportowy Mercedes-AMG z przodu, na ciemnym tle.
Fot. AMG / materiały prasowe

Marki takie jak Mercedes mają ogromne środki do rozwijania świata motoryzacji, a jednym z najczęściej stosowanych zabiegów jest prezentowanie modeli koncepcyjnych nowych superaut. Takie prototypy mają za zadanie dać pokaz możliwości danego producenta oraz nieco podpompować zainteresowanie marką.

W przypadku Mercedesa już od dłuższego czasu nie mieliśmy okazji zapoznać się z nowym modelem koncepcyjnym, jednak sytuacja zmieniła się wraz z zaprezentowaniem AMG PureSpeed. Ta krwistoczerwona bestia jest pierwszym przedstawicielem nowopowstałej serii Mythos skierowanej do „najbardziej ekskluzywnych klientów”.

Prezentacja modelu AMG PureSpeed

Co oferuje AMG PureSpeed?

Tył czarno-czerwonego samochodu sportowego Mercedes-AMG w garażu, logo AMG na ścianie w tle.
Fot. AMG / materiały prasowe

Cechą charakterystyczną PureSpeed z pewnością jest sportowa bryła połączona z brakiem dachu i przedniej szyby. Taki zabieg inżynierów nawiązuje między innymi do modelu 300 SLR z 1955 roku. Zadziorny i nowoczesny design nowego Mercedesa sprawia, że tym pojazdem z pewnością zainteresują się zarówno starsi, jak i młodsi fani motoryzacji. Zaznaczmy jednak, że produkcja jest ściśle limitowana i obejmuje jedynie 250 egzemplarzy, które zostaną sprzedane entuzjastom i kolekcjonerom marki ze Stuttgartu.

Koncepcyjny Mercedes AMG PureSpeed to najprawdopodobniej najbardziej bezpośredni sposób na poznanie osiągów i przyjemności z jazdy. Auto jest otwarte, więc ani dach, ani przednia szyba nie oddzielają kierowcy i pasażera od żywiołów. W samochodzie doświadczycie światła, powietrza i pasji wszystkimi zmysłami bez żadnych ograniczeń.

Michael Schiebe, prezes zarządu AMG GmbH

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Niestety Mercedes nie zdradził, co w swoim wnętrzu skrywa model PureSpeed. Taka wiedza pewnie zostanie udostępniona tylko nabywcom pojazdu, których będzie maksymalnie 250 na całym świecie. Tymczasem jeśli kochacie połączenie motoryzacji z nowymi technologiami, już teraz odsyłam do naszego tekstu poświęconego Android Auto bezprzewodowo.

Zbieramy dane od naszych czytelników, aby lepiej zrozumieć ich poglądy na wynagrodzenia programistów. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Poświęć 10 sekund, aby odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Źródło: Mercedes. Zdjęcie otwierające: AMG / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw