Tesla Cybertruck z otwartymi drzwiami stojąca w poprzek drogi po wypadku, dookoła ludzie

Tesla ogłasza akcję serwisową wszystkich Cybertrucków. Wykryto niebezpieczną wadę

Szymon BalińskiWiktoria Boruszewska
2 autorów
2 minuty czytania
Komentarze

Tesla potwierdziła, jednak pedał gazu jest wadliwy! To oznacza, że aż 3878 Cybertrucków odebranych przez klientów, wróci do firmy Elon Muska. Na szczęście, nie na zawsze. Choć proces będzie uciążliwy dla każdego, kto zdecydował się na ten nietypowy zakup, futurystyczny samochód nie odejdzie na zielone pastwiska.

Tesla będzie serwisować wszystkie Cybertrucki — Spis treści

Cybertruck i wadliwy pedał gazu

Tesla Cybertruck. Grupa osób wypoczywa na biwaku w górskiej, skalistej okolicy, obok stojącego futurystycznego samochodu z namiotem dachowym.
Fot. Tesla / YouTube, zrzut ekranu

Jak donosił wcześniej nasz redaktor, Borys Francuz, wada pedału gazu w Cybertruck polega na poluzowującej się osłonie. Kierowca przez to ma mylne odczucie stopnia dociśnięcia gazu i znacznie trudniej jest mu przez to zwolnić. Usterkę pokazuje najlepiej poniższy materiał z TikToka.

@el.chepito1985

serious problem with my Cybertruck and potential all Cybertrucks #tesla #cyberbeast #cybertruck #stopsale #recall

♬ original sound – el.chepito

Choć pierwotnie to wstrzymanie dostaw nowych samochodów wskazywało na potwierdzenie problemu, pojawiło się oficjalne zgłoszenie akcji serwisowej w Amerykańskim urzędzie ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA). Decyzja na ten temat zapadła dokładnie 12 kwietnia 2024 r.

Co akcja serwisowa oznacza dla posiadaczy Tesla Cybertruck?

Pikap o futurystycznym designie poruszający się po pustynnym terenie z unoszącym się kurzem w tle.
Fot. Tesla / materiały prasowe

Przede wszysktim, nowe samochody będą miały już usprawniony pedał gazu, przez co sytuacja się nie powtórzy. Po drugie, każdy posiadacz samochodu będzie musiał rozstać się ze swoim pojazdem na jakiś czas, a Tesla bezpłatnie zajmie się wymianą komponentu.

Tłumaczenie: Oto 35-sekundowe rozwiązanie problemu z Cybertruckiem.

Jak widzicie na powyższym nagraniu, problem ten można naprawić w mniej niż minutę z odpowiednimi narzędziami. Aczkolwiek, nie każdy jest tak sprawny ze wkrętarką, jak osoba na nagraniu, więc nic dziwnego, że firma chce zobaczyć wszystkie samochody u siebie. Nawet jeden wypadek mógłby być katastrofalny nie tylko dla właścicieli pojazdu, ale też i marketingu korporacji.

Zdjęcie otwierające: boddhya / Reddit

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw