Samochód elektryczny, elektryk tesla na tle salonu Tesla z wyraźnie widocznym logotypem firmy.
LINKI AFILIACYJNE

Tesla z własną taksówką. Elon Musk ujawnia datę

3 minuty czytania
Komentarze

Elon Musk doskonale wie, jak podgrzać atmosferę wokół swoich największych projektów. Świetnym tego przykładem jest Tesla, która regularnie przyciąga uwagę internautów nietuzinkowymi pojazdami oraz zapowiedziami. Aktualnie multimiliarder skupia się na rozwoju… autonomicznych taksówek.

Tesla z własynm „robotaxi” – krótka zapowiedź wywołała dużo szumu

wynajem tesli beast rent
Fot. Beast Rent / materiały prasowe

Nie tak dawno informowaliśmy was o tym, że Tesla po raz pierwszy od czterech lat zanotowała spadek sprzedaży samochodów elektrycznych względem analogicznego okresu rok wcześniej. Niemniej nawet taki dołek nie jest problemem dla Elona Muska, który już teraz zapowiada kolejny projekt swojej firmy. Na platformie X multimiliarder opublikował bowiem taki wpis:

Tłumaczenie: Tesla Robotaxi zostanie ujawniona 8/8.

Naturalnie projekt autonomicznych taksówek od Tesli nie jest niczym nowym. W internecie niejednokrotnie mogliśmy przeczytać oraz usłyszeć o takich pojazdach, jednak nigdy nie doczekaliśmy się w tej kwestii konkretów. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja zmieni się już 8 sierpnia, ponieważ to właśnie ten dzień w swojej zapowiedzi przywołał Elon Musk.

Autonomiczna taksówka to oczko w głowie Elona Muska

Elon Musk
Fot. Wikimedia/ Ministério Das Comunicações/ CC 2.0

Tak jak wyżej wspomniałem, Elon Musk pracuje nad projektem autonomicznych taksówek Tesli od dłuższego czasu. Pierwsze informacje o niezależnych pojazdach pojawiły się w sieci już w 2019 roku. Wówczas multimiliarder otwarcie deklarował, że jego firma zgłębia tajniki robotyki, co w przyszłości ma przełożyć się między innymi na rozwój autonomicznych robotów humanoidalnych oraz właśnie samochodów elektrycznych.

Naturalnie w drugim przypadku niezbędne będą różnego rodzaju zgody oraz pozytywnie zaliczone testy bezpieczeństwa. W końcu taksówki bez kierowców poruszające się po ulicach zatłoczonych miast wciąż będą budzić liczne wątpliwości oraz obawy.

Przypomnijmy, że podobne pojazdy już teraz funkcjonują w Stanach Zjednoczonych, jednak to właśnie Tesla ma w planach wypuścić całą flotę zaawansowanych taksówek autonomicznych. O tym, czy cel Elona Muska zostanie zrealizowany, dowiemy się zapewne w ciągu kilku najbliższych lat. Tymczasem w oczekiwaniu na magiczną datę 8 sierpnia pozwólcie, że odeślę was do naszego poradnika dotyczącego Android Auto bezprzewodowo.

Źródło: X, Engadget. Zdjęcie otwierające: ifeelstock / Depositphtotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw