Biały samochód osobowy marki Mercedes-Benz w dynamicznej pozie na czerwonym tle z niewyraźnymi zarysami budynków w tle.
LINKI AFILIACYJNE

Mercedes-AMG E53 zaprezentowany. To hybryda o piekielnej mocy

3 minuty czytania
Komentarze

Mercedes już dawno temu dorobił się miana ikony wśród producentów luksusowych samochodów. Jednakże niemiecka firma nie osiada na laurach i pnie się po drabinie technologicznego postępu. Najnowszym tego dowodem jest zaprezentowanie hybrydowego modelu 2025 Mercedes-AMG E53 stanowiącego kolejny krok w ewolucji motoryzacji.

Tak prezentuje się Mercedes-AMG E53

Fot. Mercedes / materiały prasowe
Fot. Mercedes / materiały prasowe

Najnowsze osiągnięcie Mercedesa, czyli hybryda plug-in AMG E53 to wyjątkowe połączenie mocy i efektywności. Pod maską tego modelu kryje się zaawansowany napęd hybrydowy, który łączy silnik benzynowy z jednostką elektryczną. Dzięki temu E53 oferuje imponującą dynamikę jazdy, jednocześnie zachowując relatywnie niskie zużycie paliwa oraz emisję CO2. To odpowiedź na rosnące oczekiwania zarówno wobec osiągów, jak i ekologiczności nowoczesnych samochodów.

Zgodnie z deklaracjami niemieckich inżynierów – omawiany właśnie model generuje moc 576 koni mechanicznych. Starannie dobrany układ spalinowo-elektryczny pozwala kierowcy na osiągnięcie prędkości 100 km/h w ciągu zaledwie 3,8 sekundy. Dodatkowo ważnym elementem całego pojazdu jest spory akumulator o pojemności 21,2 kWh. Ta jednostka pozwala na przejechanie nawet 100 kilometrów w trybie elektrycznym.

Dodatkowo nowy Mercedes-AMG E53 wyposażono w szereg najnowszych technologii, które mają na celu nie tylko zwiększenie komfortu jazdy, ale również poprawę bezpieczeństwa. Systemy takie jak asystent pasa ruchu, kontrola martwego pola czy zaawansowany układ multimedialny z obsługą głosową i sztuczną inteligencją, podnoszą doświadczenie z jazdy na zupełnie nowy poziom. Elementami wyróżniającymi model E53 są także adaptacyjne zawieszenie AMG RIDE CONTROL+ oraz system napędowy 4MATIC+, który dostosowuje rozdział mocy między osiami w zależności od warunków drogowych, zapewniając optymalną trakcję.

Najnowsze AMG to także kawał pięknego samochodu

Porównując nowy model E53 z innymi autami w ofercie Mercedesa, warto zauważyć, że nowiutki pojazd stanowi idealne połączenie sportowego ducha z luksusem i zaawansowaną technologią. Zresztą zobaczcie sami, jak omawiany właśnie model prezentuje się w środku oraz na zewnątrz.

Model E53 to kwintesencja tego, co w dzisiejszej motoryzacji najlepsze. Mowa tu o połączeniu mocy, nowoczesnej technologii oraz zobowiązania do ochrony środowiska. Dla entuzjastów niemieckiej marki oraz tych, którzy szukają samochodu łączącego w sobie luksus z odpowiedzialnością ekologiczną, E53 wydaje się być idealnym wyborem.

Warto jednak pamiętać, że motoryzacja w Polsce to wciąż głównie samochody spalinowe. W związku z tym, jeśli w najbliższym czasie chcielibyście zmienić swój środek transportu – z pewnością zainteresuje Was nasze zestawienie aut do 20 tysięcy złotych.

Źródło: Car and Driver. Zdjęcie otwierające: Mercedes / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw