stacja ładowania samochodów elektrycznych Tauron

Nowa aplikacja Taurona do obsługi stacji ładowania aut na prąd. Kierowcy, szykujcie się na zmiany

2 minuty czytania
Komentarze

W połowie marca będzie dostępna nowa aplikacja Taurona do obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych. Ma być ona wygodniejsza od swojej poprzedniczki, jednak początkowo użytkowników będą czekać pewne utrudnienia. Warto się na nie przygotować.

eTauron, czyli nowa aplikacja Taurona

karta tauron
Fot. Tauron / materiały prasowe

eTauron będzie dostępny od 15 marca i zastąpi dotychczasową aplikację eMap. Nowa aplikacja ma dawać użytkownikom większą wygodę, charakteryzuje się bowiem m.in. uproszczonym interfejsem.

Klienci będą mogli w łatwy sposób monitorować zużycie energii, kontrolować swoje rachunki oraz zarządzać usługą ładowania pojazdu. Nowością w aplikacji będą kupony rabatowe czy zdalny podgląd stanu naładowania akumulatorów.

Gracjan Respondek, rzecznik prasowy TAURON Nowe Technologie

Nie oznacza to jednak, że 15 marca można usunąć eMap ze swojego telefonu.

Od 15 marca do 1 kwietnia będziemy przenosić stacje z jednego systemu do drugiego. Jeżeli w tym czasie klient nie odnajdzie którejś ze stacji w eMap, to będzie oznaczało, że jest ona już w aplikacji eTAURON. Przez ten krótki czas, klient będzie używał dwóch aplikacji.

Gracjan Respondek, rzecznik prasowy TAURON Nowe Technologie

1 kwietnia powinna zakończyć się migracja stacji pomiędzy systemami. Od tego momentu wszystkie stacje użytkownicy znajdą wyłącznie w aplikacji eTauron.

Nowa aplikacja Taurona będzie dostępna do pobrania w sklepach App Store i Google Play. Osoby zarejestrowane w eMap dostaną na maila instrukcję przejścia na nowy system. Dane użytkowników z eMap automatycznie znajdą się w nowej aplikacji.

Sieć stacji ładowania Taurona

stacje ładowania na których działa nowa aplikacja taurona
Fot. Tauron / materiały prasowe

Tauron rozwija sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych od 2018 roku. Obecnie firma ma ich ok. 200. Ładowarki znajdują się m.in. w centrach miast, na osiedlach, przy supermarketach, ważnych instytucjach oraz autostradach. Najwięcej jest ich w województwie śląskim. W ramach wspomnianych 200 stacji użytkownicy mają do dyspozycji prawie 350 punktów ładowania AC i niemal 80 DC.

Co z cenami? Zarejestrowani klienci płacą 1,21 zł za 1 kWh na stacji AC i 1,99 zł za 1 kWh na stacji DC. Stacje zasilane są energią z farm wiatrowych, instalacji PV i elektrowni wodnych należących do Grupy Tauron.

Niezależnie, czy korzystacie z auta elektrycznego, czy spalinowego, przyda wam się kamera, która zarejestruje to, co dzieje się na drodze. Na naszym portalu znajdziecie ranking wideorejestratorów samochodowych.

Źródło: Tauron/informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: Tauron / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw